• Anasayfa
  • Mobil
  • Force Touch Özelliğine Sahip Olan ve Sahip Olacak Olan Android Telefonlar!

Force Touch Özelliğine Sahip Olan ve Sahip Olacak Olan Android Telefonlar!

0
0
0
0
0
Açıklanan özelliklere göre Force Touch özelliğine sahip olan veya piyasaya sürülmesiyle birlikte Force Touch özelliğini göreceğimiz Android telefonlara haberimizde yer verdik.
Bildiğiniz gibi Force Touch özelliği Apple'ın geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleştirdiği lansmanıyla birlikte gündemimize geldi. Aslında ilk olarak Huawei tarafından üretilen bu teknoloji, Huawei'in bu özelliği biraz geç aktif etmesi nedeniyle Apple tarafından sahiplenildi. Bundan dolayı çoğu kişi, Force Touch teknolojisinin Apple tarafından üretildiğini sanıyor.

Force Touch teknolojisi, dokunmatik telefonların çıkışıyla birlikte tüm kullanıcıların yaşadığı ancak birkaç sene sonra unutulan "Seçenekler" sorununa çözüm getirdi. Normal koşullarda, dokunmatik telefonlarda herhangi bir uygulamaya dokunur ve basılı tutarsanız bu uygulamanın seçenekleriyle değil, telefonun işletim sisteminin seçenekleriyle karşılaşırsınız. Force Touch teknolojisi, siz herhangi bir uygulamaya dokunduğunuz sırada o uygulamanın seçenekleriyle karşılaşmanızı sağlıyor. Artık telefonlarımızın hepsi dokunmatik olması nedeniyle herhangi bir tuş kullanılarak erişilemeyen bu seçenekler, dokunuşumuzun şiddetini ölçen özel bir sistem sayesinde erişilebilir kılınmış.

Force Touch teknolojisinin iyi bir teknoloji olduğu ortada (sonuçta sisteme zarar vermeyecek her yeni özellik iyidir). Bu teknolojinin Android cihazlara uyarlanması, iOS'tan daha önce başlayan ve hala devam eden bir süreç. Bu haberimizde bazı kişilerin sabırsızlıkla beklediği, bazılarının ise olmasa da olur (örneğin ben) Force Touch teknolojisinin Android işletim sistemine sahip olan hangi cihazlarda kullanılacağından bahsettik.
 

 Huawei Mate SForce Touch teknolojisini ilk kullanan akıllı telefon modeli olan Huawei Mate S'in sadece 128 GB'lik modelinde bu özellik bulunuyor. Telefonun 128 GB hafıza alanına ve gelişmiş özelliklere sahip olmasından ötürü fiyatı da biraz pahalı. 5.5 inch 1920 x 1080 ekrana sahip olan Huawei Mate S, 64-bit Kirin 935 işlemciye ve 3 GB RAM'e sahip. Telefonun fiyatı ise 1000$ civarında.
 

 ZTE Axon MiniZTE'nin amiral gemisi olan Axon Mini, 8 çekirdekli 2.0 GHz ARM cortex-A57 işlemciye ve 4 GB RAM'e sahip. 3000 mAh batarya kapasitesine sahip olan akıllı telefon, Android 5.1 işletim sistemini kullanıyor. Telefonun ekranı ise 5.5 inch boyutunda, 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip.
 

 Samsung Galaxy S7Şubat veya Mart ayında tanıtımı yapılacak olan Samsung Galaxy S7, bu senenin en çok beklenen telefon modellerinden birisi. Daha açıklanmamış olmasına rağmen birçok özelliği kesinleşmiş olan akıllı telefonun Force Touch özelliğine sahip olup olmayacağı belli değil ancak Samsung kendi Force Touch patentini aldı. Bu, Galaxy S7'nin özelliğe sahip olabileceği anlamına gelebilir. 
 

Xiaomi Mi 5Oldukça ucuz olmasına rağmen güçlü bir donanıma sahip olan Mi 5, Çin'de ve Çin'in yakınındaki ülkelerde satış rekorları kıran bir telefon üreticisinin modeli. Bu senenin ilk yarısında piyasaya sürüleceği belirtilen Xiaomi Mi 5'in hakkında çok fazla bilinen yok ancak telefon modelinin Snapdragon 820 işlemciye ve Force Touch özelliğine sahip olacağı biliniyor.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0