• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, iPhone 6s Yerine Direkt Olarak iPhone 7'yi Tanıtabilir

Apple, iPhone 6s Yerine Direkt Olarak iPhone 7'yi Tanıtabilir

0
0
0
0
0
KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın her türlü gelişmesini çok yakından takip ediyor. Bu gelişmelerden bir tanesi de yeni iPhone ile ilgili.
KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın her türlü gelişmesini çok yakından takip ediyor. Bu gelişmelerden bir tanesi de yeni iPhone ile ilgili. Yeni iPhone’un Force Touch özelliğiyle birlikte geleceği düşünülüyor. Beklenilenin aksine yeni iPhone’un adı iPhone 6s değil, iPhone 7 olabilir.

Analist, donanımın tasarımında kullanılacak olan Force Touch özelliğinin Apple Watch’ta ve 12 inçlik Retina MacBook’ta kullanılandan daha farklı olacağını belirtiyor. Parmağın uyguladığı gücü direkt olarak algılayan Force Touch özelliği, iPhone'da daha farklı olarak parmağın güç uyguladığı alanı tespit edip ne kadar güç uygulandığına karar verecek. Sensör kendine özel kapasite kullanacak, böylece telefonun hafızasını kullanmamış olacak.Kuo, Apple’ın Force Touch sistemini 2016’ta tekrardan değiştirmek istediğini açıklamasına ekliyor. Metal bölgeyi kaldırarak, daha ince bir madde kullanılacak. Bu değişikliğin iPhone kullanıcılarını çok fazla etkileyeceği bekleniyor.

Kuo, ayrıca Apple’ın 4.7 inçlik ve 5.5 inçlik yeni versiyonlar üreteceğini söylüyor. 4 inçlik versiyonlar ise bu yıl içinde beklenmiyor.

Kaynak: MacRumors
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0