Force Touchlı iPhone 6S Daha Kalın Olacak

0
0
0
0
0
Bir kez daha geleneksel iPhone lansman sezonuna geliyoruz ve elbette haftalar öncesinden başlayan furya ile sızıntılar ya da söylentiler de yayılmaya başladı.
En yeni ve önemli görülen söylentiye göre iPhone’un yeni modeli olacak olan 6S’in ekranında Apple’ın yeni teknolojisi olan Force Touch özelliğine sahip bir panel kullanılacak ve görüntü olarak iPhone 6’dan çok da farklı olmayacak.

Çok fazla tasarım değişikliği göstermeyecek olan yeni iPhone’un en büyük farkı Force Touch olacakken bu teknolojinin entegre edilmesi için 0.2 milimetre daha kalın olacağa render görüntülerinden ortaya çıkmış durumda.

Ayrıca bu kalınlığın Force Touch dışında içeriye daha fazla donanım ya da bunlara entegre bileşen koyma ihtimalini de artırdığı düşünüldüğünde Apple’ın yeni iTelefon modelinin batarya konusunda da biraz daha fazla amper taşıyacağı düşünülüyor.

iPhone 6S’e ait olan görüntüler iPhone 6’da milimetre olan kasa kalınlığının 7.1 milimetreye, iPhone 6S Plus’ta ise 6 Plus’ın kalınlığının 7.1’den 7.3 milimetre kalınlığa çıktığı görünüyor ve her iki modelde de 0.2 milimetre bir kalınlaşma göze çarpıyor. (demek ki Force Touch sadece 0.2 milimetre fark ettiriyor, neler yapıyor millet)

Diğer taraftan Apple’ın ilk kez bir önceki modelden daha kalın bir iPhone üretiyor olması dikkat çekerken bu kalınlaşmanın gerekli bir değişiklik olması da mazur görülebilir ki kullanıcıların da daha fazla batarya ve yeni özelliklerle 0.2 milimetrenin hesabını soracaklarını sanmıyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0