• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefon Bağımlılığını Engelleyen Uygulama

Akıllı Telefon Bağımlılığını Engelleyen Uygulama

0
0
0
0
0
​Akıllı telefonlar, artık neredeyse üst düzey bir bilgisayarın özelliklerini barındıran minik bilgisayar gibi oldular. İnternetle ilgili hemen her işimizi akıllı telefonlarla görüyoruz, sosyal ağları akıllı telefonlarla takip ediyoruz, kısacası hayatımızın her anında en azından telefona şöyle bir göz atıyoruz. 
Akıllı telefonlar, artık neredeyse üst düzey bir bilgisayarın özelliklerini barındıran minik bilgisayar gibi oldular. İnternetle ilgili hemen her işimizi akıllı telefonlarla görüyoruz, sosyal ağları akıllı telefonlarla takip ediyoruz, kısacası hayatımızın her anında en azından telefona şöyle bir göz atıyoruz. 

Bunun sosyolojik olarak çeşitli sorunları da beraberinde getirdiğini görüyoruz. Örneğin karşımızda bir insan varken onunla diyaloğu kesip telefona bakmak, karşı tarafı gerçekte rahatsız eder. Bunun dışında önemli bir iş yemeği yendiği sırada telefona gelen bildirime bakmayı da olumsuz bir örnek olarak verebiliriz.

Forest, bu kötü alışkanlığı yenmemiz için çevre bilincini ön plana koyuyor. Uygulama, yarım saat boyunca telefonu kontrol etmezseniz bir ağacın kök salıp büyümesini sağlıyor. Eğer telefona bakarsanız bu ağaylar kuruyarak bir orman haline geliyor. Bunun işe yaraması için tabi ki kullanıcının çevre bilincine duyarlı olması gerekiyor. “Amaan banane ağaçlardan, ormanlardan, oksijenden” diyen bir kullanıcı iseniz bu uygulamayı boş verin, hayatınıza kaldığınız yerden devam edin.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0