• Anasayfa
  • Mobil
  • FindFace Uygulaması Fotoğraftan Sosyal Profilleri Buluyor!

'Birinin Fotoğrafını Göster, Sana Sosyal Medya Hesabını Bulayım' Diyen FindFace Uygulaması Yarım Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

29
7
4
2
1
Herhangi birinin fotoğrafı üzerinden o kişinin sosyal profiline ulaşılmasını sağlayan FindFace uygulaması kişisel güvenlik endişelerini artırıyor. 2 aylık uygulamanın kullanıcı sayısı yarım milyonu aştı.
Birkaç ay önce Google Play ve App Store’da yayınlanan FindFace uygulaması kişisel güvenlik konusundaki endişeleri artırmaya devam ediyor. Çünkü uygulamanın en büyük özelliği herhangi bir fotoğraf üzerinden fotoğrafta yer alan kişinin sosyal profiline ulaşabilmesi. İki Rus yazılımcı tarafından tasarlanan uygulama kısa sürede popüler oldu ve 500 bin kullanıcı sayısına çoktan ulaştı. Uygulamada bugüne kadar 3 milyon fotoğraf araması gerçekleştirildi.

 FindFace Nasıl Çalışıyor?

26 yaşındaki Artem Kukharenko ve 29 yaşındaki Alexander Kabakov tarafından geliştirilen FindFace, Rusya’nın Facebook’u olarak adlandırılan Vkontakte üzerinden çalışıyor. Kullanıcılar Vkontakte hesabı giriş bilgileriyle uygulamaya da giriş yapabiliyor  ve istedikleri fotoğrafları sosyal ağ üzerinde aratıyor. Sosyal ağın tüm veritabanını tarayan uygulama fotoğraftaki kişinin profilini yüzde 70 başarı oranı ile tespit ediyor. 

 Kaspersky'den Kişisel Güvenlik Önerisi!

Uygulamanın yarattığı kişisel güvenlik tehlikesi ile ilgili güvenlik şirketlerinin arayışları da sürüyor. Bu konuda Vkontakte kullanıcılarına bazı önerilerde bulunan Kaspersky Labs, fotoğrafları “özel” yapma ve eski fotoğrafları silme gibi önlemlerin, yabancılar tarafından sosyal profillere ulaşılmasını engelleyeceğini belirtti.

 
  Find Face İndir
29
7
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
29
7
4
2
1