• Anasayfa
  • Mobil
  • Foxconn, Nokia'nın İlk Android Telefonunu Üretmeye Başladı!

Foxconn, Nokia'nın İlk Android Telefonunu Üretmeye Başladı!

1
0
0
0
0
Yılların efsane telefon üreticisi Nokia 2016 yılında çıkaracağı Android tabanlı telefonunun Foxconn tesislerinde üretimine başladı.
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz 2013 yılı sonlarına doğru gerçekleşen antlaşmayla Finli telefon üreticisi ve efsanevi firma Nokia, kendine bağlı telefon bölümünü Microsoft'a satmış ve ayrıca 2016 yılına kadar telefon üretmeyeceğine dair bir maddeye de imza atmıştı.

Bu antlaşma sonrası Lumia serisi tamamen Microsft'a geçti ve sonrasında çıkan telefonlarda artık Nokia değil, Microsoft logosunu görmeye başlamıştık. Fakat aradan geçen yaklaşık 2 yıl sonrasında 2015'in ortasına gelmiş bulunuyoruz ve 2016'ya da bir yarım yıl kaldı. Bu da demek oluyor ki eğer Nokia telefon sektörüne geri dönmek istiyorsa (ki söylentiler bu yöndeydi) şimdiden kolları sıvaması gerekiyordu.Şimdi ise Nokia Power User adlı sitenin iddiasına göre Nokia firması haliyle Windows Phone platformundan ayrılarak Android tabanlı telefonlar üretecek. Hatta Nokia ilk Android telefon üretimini Foxconn tesislerinde başlamış bile!

Yani buradan hareketle Nokia'nın bu zorunlu aradan sonra şimdiden telefonunun üretimine başladıysa büyük ihtimalle sene başında yapılan CES fuarında kendi üretimi telefonunu tanıtacaktır.

Bakalım CES 2016'ta Nokia bizlere Android tabanlı telefonunu gösterecek mi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0