• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy C5 ve C7’nin Tüm Özellikleri ve Fiyatları Belli Oldu!

Galaxy C5 ve C7’nin Tüm Özellikleri ve Fiyatları Belli Oldu!

1
0
0
0
0
Samsung’un yeni telefon serisi Galaxy C’ye ait iki modelinin özellikleri ve fiyatları belli oldu.
Samsung, özellikler bakımından Galaxy S serisi biraz altında, A serisinin de biraz üzerinde yer alacak C serisi modellerini yakında duyurmaya başlayacak. Çin’den gelen haberler, cihazların hem tüm özelliklerinin hem de fiyatlarının şimdiden belli olduğunu gösteriyor.

Galaxy C5 ve C7 modellerini tanıtmaya hazırlanan Samsung, bu iki modelin yalnızca ekranını ve pil boyutlarını değiştirmiş. C5’de 5.2 inç, C7 de 5.7 inç büyüklüğünde ekran bulunacak ve her ikisinin çözünürlüğü 1080 x 1920 piksel olacak. Bataryalarına baktığımızda ise C5’te 2600mAh, C7’de 3300mAh güçlerinde çözümler olduğu görülüyor. Gövdelerinin de oldukça ince olacağı belirtilen modellerden C5’in 6 mm, C7’nin ise 7 mm kalınlığında olması bekleniyor.Diğer özelliklerin hepsi az önce belirttiğim gibi ortak olacak. 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcinin yer alacağı modellerde 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza alanı bulunacak. 16/8 MP çözünürlüklerinde arka ve ön kameranın bulunacağı modellerde, Samsung’un yüksek ses kalite deneyimi sunduğu Ultra High Sound Quality yazılımı bulunacak.

Son olarak fiyatlarına bakalım. Samsung, bu modellerin fiyatlarını oldukça rekabetçi olacak şekilde belirlemiş. Söylenenlere göre Galaxy C5’in fiyatı 246 dolar, Galaxy C7’nin ise 276 dolar olacak. Samsung’un bu seriyle Xiaomi, Meizu ve diğer yerel şirketlerin çıkardığı fiyat / performans odaklı telefonlar karşısındaki zayıf yönünü güçlendirmek istediği belirtiliyor ki yine de fiyat olarak o seviyeye pek indiği söylenemez. Bakalım şirketin beklentileri ne ölçüde gerçekleşecek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0