• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Grand Prime Value Edition Benchmark'ta Yakalandı

Galaxy Grand Prime Value Edition Benchmark'ta Yakalandı

0
0
0
0
0
Samsung'un son dönemde çok tutulan akıllı telefonu Grand Prime'ın ortaya çıkmaya hazırlanan kardeşi Grand Prime Value Edition, Benchmarkta ortaya çıktı.
Samsung'un son dönemde en çok sattığı orta sınıf telefon olan Grand Prime'ın kardeşi Grand Prime Value Edition, deyimi yerindeyse benchmarklandı. Daha önce fotoğrafları ve özellikleri sızdırılan VE modelinin benchmark skorları da sızdırıldı.

Grand Prime'da 1.2 Ghz'lik Snapdragon 410 işlemcisi kullanan Samsung, Value Edition modelinde Marvel'in PXA1908 işlemcisini kullanmış. Bu işlemcide 4 çekirdekli 1.3 Ghz hızında Cortex A7 kullanılmış. 

Kağıt üzerinde Value Edition modelinin işlemcisinin daha iyi gözüktüğü aşikar. Fakat benchmark sonuçlarına bakınca, Prime'ın Value Editiona karşı ezici bir üstünlüğü olduğunu görüyoruz. Grand Prime bu testten 1469 puan ile ayrılırken Marvel işlemci yalnızca 1054 puan alıyor. Bu sonuç ise yeni çıkacak olan modelin eskisine göre daha yavaş olduğunun bariz bir kanıtı.Prime'dan tek farkı işlemcisi ve kutusundan Android 5.0 ile gelecek olması. Az çok detaylanan cihazın çıkış tarihine dair bir detay yok. Prime'ı hatırlayacak olursak 540x960 çözünürlüklü 5 inç ekranında 220 ppi değerine sahipti. 8 GB hafıza ve 1 GB RAM bulunan cihazın arka kamerası 8 ön kamerası ise 5 megapiksel değerinde.

Bir ara ortaya çıkan Samsung batıyor, daha az telefon üretecek haberlerine latife  yapar gibi hergün yeni bir telefon çıkarmaya devam eden Samsung'un akıbeti ne olacak bilmiyoruz. Fakat bu kadar telefon çıkarmaya devam ettiğine göre Samsung'un değirmeni dönüyor demektir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0