• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note 1, 2, 3, 4 ve 5 İçin Düşürme Testi!

Galaxy Note 1, 2, 3, 4 ve 5 İçin Düşürme Testi!

2
0
0
0
0
Galaxy Note 1, 2, 3, 4 ve 5 İçin Düşürme Testi!
Samsung’un Note 5’i duyurmasının ardından cihaz için bir dayanıklılık testi de Techrax'ten geldi.
Samsung’un Note 5 için ‘Note serisindeki en sağlam telefonumuz’ dediği cihaz için böyle iddialı cümlelerin kurulması, Note 5'in gerçektende çok sağlam olup olmadığının merak edilmesine yol açmıştı. Techrax, ‘madem öyle, o zaman tüm Note serisinin olduğu bir dayanıklılık testi yapalım’ diyerek Samsung’un ürettiği tüm Note modellerinin bir arada olduğu dayanıklılık testi yaptı.

Sırasıyla Note 1, 2, 3, 4 ve 5 modellerini belirli yüksekliklerden aşağı doğru hem diklemesine hem de ekranı yere çarpacak şekilde test eden ekip, sonra da cihazların çalışıp çalışmadığını kontrol etti. 

İlk teste sokulan Note 1, sizlere ömür. Ön yüzünün alt kısmından bir parçanın koptuğu cihaz, çalışamaz duruma geldi. Note 2 için de pek farklı bir şey söyleyemeyeceğiz. Yalnızca Note 1’de olduğu gibi bir parçası kopmadı fakat ekranı büyük hasar aldı. Note 3 ise en azından çalışmasıyla biraz ümit verdi. Note 4 de Note 3 gibi çalıştı, hatta arayüzünde geçiş dahi yapıldı. Fakat sıra Note 5’e geldiğinde işler biraz değişti. Diğer dört cihazın ekranı çizik ve kırık olarak büyük hasarlar almıştı. Note 5 ise henüz çalıştırılmadığı sırada sanki bir sorunu yokmuş gibi görünüyordu, fakat güç düğmesine basılıp cihaz çalıştığı sırada her şey ortaya çıktı.

Ekranda çok fazla çizik olmasa da alt kısmında meydana gelen büyük bir kırk, Note 5 için pek de artı bir not olmadı. Ayrıca güç düğmesine basıldıktan sonra ekran karşımıza çıkmış olsa da arayüzünde geçiş yapılamadı.

Sonuç olarak 5 cihaz da dayanıklılık testinden başarısızlıkla sonuçlandı. Fakat bu test yine de ‘haa demek paramparça oldular, o zaman satın almayayım’ gibi bir fikrin oluşmasını da sağlamamalı. Üst seviyelerdeki hiçbir cihaz dayanıksız değildir fakat alacağı ters bir darbe, tamamıyla çalışmasını bile engelleyebilir. Aşağıdaki videoyu izleyerek daha sağlam fikirlere ulaşacağınızı düşünüyorum.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0