• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note 4 ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy Note 4 ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

1
1
0
0
0
Samsung’un Note serisinin son tablet-telefonu olan Galaxy Note 4, ülkemizde dahil birçok ülkede satışa sunuldu. Aranızda cihazı yeni yeni tanıyanlar, hatta Android işletim sistemine hakim olmayanlar muhakkak vardır. Şimdi size Galaxy Note 4’te ekran görüntüsünü nasıl alabilirsiniz, bunu anlatacağım.
Samsung’un Note serisinin son tablet-telefonu olan Galaxy Note 4, ülkemizde dahil birçok ülkede satışa sunuldu. Aranızda cihazı yeni yeni tanıyanlar, hatta Android işletim sistemine hakim olmayanlar muhakkak vardır. Şimdi size Galaxy Note 4’te ekran görüntüsünü nasıl alabilirsiniz, bunu anlatacağım.
 
Note 4 ile ekran görüntüsü alabileceğiniz üç metot var, sırasıyla bakalım:
 

 Klasik yöntem

Cihazın ana menüsünde bulunan güç düğmesine basın. Karşınıza bir animasyon çıktıktan sonra klik sesini de duyduysanız, ekran görüntüsünü almışsınız demektir. Paylaşımı ekranda görebilmek için parmağınızla ekrandan aşağı doğru kaydırın ve ekran görüntüsünün bulunduğu dosyanın içine tıklayın.


 

 TouchWiz yöntemiyle

Galaxy S3, S4 ve Note 3’te bulunan TouchWiz arayüzünün getirdiği yeniliklerden birisi de avuç kaydırma hareketidir. Fakat bunu yapabilmeniz için Hareketler ve El Hareketleri modunun açık olmasını sağlamalısınız. Bunu yaptıktan sonra elinizi, ekrana dokunmadan ekranın bir tarafından diğer tarafına doğru hareket ettirdiğinizde ekran görüntüsünü elde etmiş olacaksınız. (bu gerçekten orijinal bir yöntemmiş)


 

 S Pen yöntemiyle

S Pen’i telefondan çıkardığından zaman, karşınıza Air Command menüsü geliyor. Eğer gelmezse, S Pen’i ekrana yaklaştırıp kalemin üzerindeki düğmeye basıyoruz. Yine S Pen’i kullanarak Screen Write seçeneğine tıklıyoruz. Bunu yaptıktan sonra ekran görüntüsünü alıp ve üzerine isterseniz yazı yazabilir, çizim yapabilirsiniz. Aldığınız ekran görüntüleri, bildirim ekranında karşınıza çıkacak. Bunun olmasının sebebi de kısa sürede Sosyal Medya’da paylaşabilmenize olanak sağlaması. 

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0