• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note 4'ün Parmak İzi Tarayıcısı Daha da Gelişebilir

Galaxy Note 4'ün Parmak İzi Tarayıcısı Daha da Gelişebilir

1
1
0
0
0
Galaxy Note 4'ün Parmak İzi Tarayıcısı Daha da Gelişebilir
Galaxy S5'in ayırt edici özelliklerinden biri olan parmak izi tarayıcısı, Note 4'le daha da geliştirilebileceği haberleri yayılmaya başladı.
Samsung'un Galaxy S5 ile ortaya çıkardığı parmak izi tarayıcı özelliğinin Galaxy Note 4 ilave edilmesi kimseyi şaşırtmaz. Fakat Note 4 ile bu tarayıcının çok fonksiyonlu olabileceğine dair haberler yayılmaya başladı.

SamMobile'in haberine göre, Galaxy Note 4, Galaxy 5 ve Galaxy Alpha'nın faydalandığı Synaptics'in Natural ID'yi kullanacak. Bu, yine giriş düğmesinin üzerinde parmağınızı sürükleyeceksiniz anlamına geliyor. Galaxy S5'teki parmak izi okuma özelliği Galaxy Note 4'e de gelecek fakat bu özelliğe iki yeni işlev daha kazandırılacak.

Bu işlevlerden ilki "Parmak izi kısa yolları." Yani kayıtlı her parmak izine bir uygulama veya işlev atamanıza izin verilecek. Mesela telefon kilidini yüzük parmağınızla açtığınızda direkt web sayfası açılacak. Note 4 ile gelen ikinci özellik ise "Web'de oturum açma." Bu işlev de parmak izi ile sitelerin parolaları hatırlanacak ve manuel olarak teker teker şifre girmenize gerek kalmayacak. 

Tüm bu işlevlerin yapılacak güncelleme ile Galaxy S5'e de gelme ihtimalinin olduğu belirtiliyor.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0