• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Note 4 ile Note 3 arasındaki farklar neler?

Galaxy Note 4 ve Galaxy Note 3 Karşılaştırılması

4
0
0
0
0
IFA 2014'ün en fazla tanıtılması beklenen ürünü kuşkusuz Samsung Galaxy Note 4'tü. Cihazın resmi olarak tanıtılmasının ardından biz de sizin için Galaxy Note 4 ve Galaxy Note 3'ü karşılaştırdık.
Samsung, son amiral gemisi Galaxy Note 4IFA 2014 etkinliğinde tanıttı. Galaxy kullanıcılarının dört gözle beklediği Note 4, beklenildiği gibi üst düzey özelliklerle karşımıza çıktı. iPhone 6'nın 9 Eylül'de tanıtılmasından önce IFA'da ürününü tanıtan Samsung, psikolojik olarak bir üstünlük sağlamış gibi duruyor.

Galaxy Note 4'ün tanıtılmasından sonra, Galaxy Note 3 ile aralarında hangi farkların ya da benzerliklerin olduğuna dair bir araştırma yaptık ve bazı sonuçlar gözlemledik.

Ürünün genel olarak performansını tasarımına da yansıtan Note 4'te metal bir çerçeve kullanılmış. Bu metal çerçeve, ürünün gayet kaliteli görünmesini sağlamış. Note 3'ün arka kısmında yer alan deri görünümlü kapak, Note 4'te de karşımıza çıkıyor. Fakat bu kapağın Note 3'e göre çok daha iyi göründüğünü söyleyebiliriz.

 İşlemciler

İşlemci olarak iki ürünü kıyasladığımızda, Galaxy Note 4'ün Note 3'e göre daha iyi bir performansta olduğunu söyleyebiliriz. İki farklı işlemciyle karşımıza çıkacak olan Note 4, 2.7 GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci ve sekiz çekirdekli 1.9 GHz hızındaki işlemcilere sahip olacak. Note 3'te olduğu gibi Note 4'te de 3 GB RAM mevcut. Note 4'ün bataryası 3220mAh gücüne sahipken, Note 3'ün bataryası 3200mAh gücünde.


 

 Ekranlar

Note serisini başarılı kılan etmenlerden bir tanesi de yüksek çözünürlükte ve büyük boyutlarda ekranın olması. Galaxy Note 3'te 1080p çözünürlük kullanan Samsung, Note 4'te 2560 x 1440 çözünürlüklü QHD Super AMOLED ekran tercihinde bulunmuş.


 

 Kameralar

13 MP çözünürlüğe sahip olan Note 3, F/2.2 diyaframıyla düşük ışık koşullarında ortalama bir performans sergiliyordu. Bu sorunun farkına varan Samsung, F/1.9 diyafram kullanmış. Bu sayede Note 4'ün kamerasının Note 3'e göre çok daha başarılı olacağını söyleyebiliriz. Selfie tutkunları için ön kamerasını geliştiren Samsung, Note 3'teki 2 MP kameradan vazgeçip Note 4'e 3.7 MP kamera entegre etmiş. 


 

 Sensörler

Sensör konusunda diğer akıllı telefonlara göre başarılı bir hareket yapan Samsung, Note 4'e SpO2 ve UV sensörleri eklemiş. SpO2, kandaki oksijen seviyesini ölçmeye yarıyor. UV sensörü de güneş ışınlarının ne kadar zararlı olduğu ölçülebiliyor. Cihazın ön kısmına yerleştirilen sensör, 60 derecelik açıyla güneşe doğru tutulduğunda, güneş ışınlarının zararlılık seviyesini kullanıcılarına bildiriyor. 
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0