• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note 5'e Bıçaklı-Çekiçli Dayanıklılık Testi!

Galaxy Note 5'e Bıçaklı-Çekiçli Dayanıklılık Testi!

0
0
0
0
0
Galaxy Note 5'e Bıçaklı-Çekiçli Dayanıklılık Testi!
Techrax ekibi, Samsung'un kısa bir süre önce duyurusunu yaptığı phablet modeli Galaxy Note 5'in ne kadar dayanıklı olduğunu gösteren bir video yayınladı.
İşte benim adamlarım tekrar sahnede. Son bir haftadır Galaxy Note 5’i gözüne kestiren TechRax, daha önce Note serisinin tüm elemanlarının olduğu bir test yapmıştı. Şimdi ise ‘geçen hafta çok masraf ettik’ diyerek sadece Note 5’in ne kadar dayanıklı olduğunu test ettiler.

Bıçak ve çekicin kullanıldığı dayanıklılık testinde ilk olarak bıçakla Note 5’i şöyle bir yoklayan TechRax, ekranla ilgili bir sıkıntıyla karşılaşmadı. Bir de arka yüzünü kontrol etmek isterken belki de 500 kere deneseler olmayacak bir şey oldu. Cihazın tam ortasına bıçakla bir darbe indiren ekip, gövdenin inanılmaz estetik bir şekilde çatlamasına sebep oldu. Bence videonun en ilgi çekici yeri tam da bu kısım olmuş. Şaşkınlıkla ‘nasıl yaptım lan ben bunu’ bakışının atılmasından sonra cihazın ön yüzüne geçen Techraxh ekibi, bu sefer ekranın dayanıklılığını çekiçle kontrol etti. Önce çekici elinden düşürmüş gibi yaparak telefonun üzerine bırakıp sonrasında çalışıp çalışmadığını kontrol eden ekip, sıkıntısız bir şekilde arayüzde geçişler yapmaya başladı. Sonrasında biraz daha sert bir darbe geldi, fakat çalışmasında yine bir sorun çıkmadı. Son darbe ise ekranın çatlamasına ve cihazın kullanılamaz hale gelmesine sebep oldu.

Videonun ana fikrini şu şekilde açıklayabiliriz: Olur da elinizden bir çekiç, Note 5’in üzerine kazara düşerse muhtemelen çok hafif bir sıyrık da olsa cihazınız çalışmaya devam edecek. (geri kalan işin şov kısmı olduğu için üzerinde çok fazla durmaya gerek yok)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0