• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus Arayüzünde Sinir Bozucu Hata!

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus Arayüzünde Sinir Bozucu Hata!

0
0
0
0
0
Samsung'un iki amiral gemisinde fire var!
Samsung, her sene çıkardığı telefonlar ile mobil cihaz pazarının zirvesine oynamayı başarıyor. Güney Koreli şirketin bu sene piyasaya sürdüğü iki önemli kozu ise Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+

Bu iki cihaz da gerek donanımsal, gerek yazılımsal olarak gerçekten üstün özelliklere sahip. Ancak, arayüzde bulunan küçük bir problem, cihazların sunduğu eşsiz deneyime gölge düşürüyor. 

Her iki telefonda da şöyle bir sorun bulunmakta; ekran kilidini açmak için güç tuşuna bastığınız zaman, her iki telefonda da inanılmaz bir yavaşlama oluyor. Bu yavaşlama birkaç saniye içinde kendi kendine düzeliyor ancak bu düzelme için bütün arayüz kendini yeniliyor. Arayüzün yaptığı bu yenileme, sizi tekrar kilit ekrana yönlendiriyor ve ekran kilidini tekrar açmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durum herhangi bir uygulamanın çalışmasını durdurmuyor, ya da o esnada kullandığınız uygulamaları yeniden başlatma gibi bir işlem yapmıyor. Ancak tüm bu durumların gerçekleştiği süreç, sizi sinir bozucu bir süreç boyunca telefonu düzgün kullanmanız için bekletiyor.

Tabii şunu belirtmekte fayda da var; bahsettiğimiz sorun her cihaz için geçerli değil ve sürekli olarak gerçekleşen bir durum değil. Ancak çoğu kullanıcı, bu durumun günde en az bir defa yaşandığını belirtmekte. Üstelik söz ettiğimiz sorun, telefonların satışa sunulduğu zamandan beri mevcut ve gelen ilk yazılımsal güncellemeden sonra da devam etmekte.Telefonun normal ekran kilidini, ya da kaydırarak kombinasyon sağladığınız kilidi kullanmanız da birşey değiştirmiyor. Sorun her iki kilit şeklinde de geçerli. Özelikle son dönemlede gerek Note 5, gerekse S6 Edge+ kullanıcıların şikayetlerinin artması üzerine Samsung'un bir sonraki yazılım güncellemesinde bu olayı kesin olarak çözmesi bekleniyor.

Kaynak: Sammobile
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0