Şimdi de Samsung Galaxy S4'ün Bataryası Patladı!

2
0
0
0
0
Bir takipçimiz bize mail yoluyla ulaştı ve Samsung Galaxy s4 telefonunun patladığını, bunu da haber yapmamızı istediğini belirtti.
Bir takipçimiz bize mail yoluyla ulaştı ve Samsung Galaxy s4 telefonunun patladığını, bunu da haber yapmamızı istediğini belirtti. Biz de kendisine ulaştık ve olayın nasıl geliştiğini sizler için haberleştirdik.

Öncelikli olarak, her patlama haberinde ilk akla gelen batarya veya sarj kablosunun orijinal olup olmadığı sorusudur. Bildiğiniz gibi yan sanayi ürünler güvenli olmuyor ve bu tarz bir patlama, yan sanayi ürünler yüzünden gerçekleşmişse, sizin markadan bir hak talep etmeniz hukuksal olarak imkansız hale geliyor.  Bu soruyu ilettiğimiz takipçimiz, tüm ürünlerin orijinal olduğunu özellikle belirtti.
 

 Samsung Galaxy S4 Nasıl Patladı?

Takipçimiz olayı şöyle anlattı: "Gece saat 12 sularında telefonum ile sosyal ağlarda gezinirken şarjmın az olduğunu fark ettim. Biraz daha oyalanıp telefonumu şarja taktım ve yatağımın yanına koyduktan sonra uyudum. Saat 3 sularında bir patlama sesi gelmiş. Uykum ağır olduğu için aile bireylerim tarafından uyandırıldım. Kalktığımda kolumda bir acı ve yatağımın bi kısmının yandığını görerek uyandım. Kendime gelince Samsung galaxy s4'ümün bataryasının patladığını fark ettim. Batarya patladıktan sonra yastığıma düşen bataryayı, annem yatağa, oradanda  yere iterek bana daha fazla zarar vermesini engellemiş."


 

 Samsung ile iletişime geçtim 

Bu olaydan sonra takipçimiz, "Çektiğim fotoğraflarla beraber telefonu servise yolladım. 2 hafta kadar servisten gelmesini bekledim ve servisten geldikten sonra Samsung genel merkezini arayarak bu telefonu kullanmak istemediğimi söyledim. Ertesi gün, Samsung genel merkezinden arayan bir mühendis özür diledi, masrafları karşılayabileceklerini iletti. Eve exper yollayarak hasar gören tüm eşyaları belirleyip masrafları karşılamak istediklerini söyledi. Evde bulunamayacağım için exper taleplerini reddetmek zorunda kaldım ve onlar da bana Samsung Galaxy S5 göndermeyi teklif etti. Ben de kabul ettim. Bir müddet Galaxy S5'i kullandıktan sonra onu da satıp iPhone 5S aldım ve artık bu telefonu kullanıyorum." dedi.Gönderilen fotoğraflarda bizim ilgimizi çeken bir detay oldu. Patlayan batarya, yatağına ve koluna bunları yaparken, telefon üzerinde ve arka kapakta tek bir lekenin bile olmaması ilgimizi çekmişti. Bunu da kendisine sorduk ve takipçimiz " Telefonu kılıfsız kullanıyordum, o an ki patlamayla kapak zaten fırladı. Benim de şaşırdığım konu telefonda hiç bir zarar olmamasıydı.  Servisten de aynı soru geldi ve aynı cevabı verdim. Fotoğraflar tamamen gerçek ve olay anındaki yerleriyle hemen olay sonrasında çekildi. Ne kapağın, ne de telefonun yeri değiştirilmedi." dedi.

Son olarak, bir kaç aydır batarya patlama olaylarının arttığını vurgulayalım. Telefonunuzu yatağınıza yakın yerlere kesinlikle koymamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle, gece yatarken şarjda bırakılan telefonlar oldukça büyük tehlike yaratabiliyor.. Bu konuda, hem kendinizi hem çevrenizi haberiniz olmadan tehlikeye atmış oluyorsunuz. Lütfen daha dikkatli olalım.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.


2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0