Galaxy S5'i İçini Açtılar

0
0
0
0
0
Dün piyasaya çıkan Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S5, cihazların içini açma konusunda oldukça yetenekli olan iFixit, yeni 'Teardown' işlemini gerçekleştirdi.
11 Nisan 2014'te piyasaya çıkan Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S5, cihazların içini açma konusunda oldukça yetenekli olan iFixit, yeni 'Teardown' işlemini gerçekleştirdi.  
 
Su geçirmez özelliğine sahip olan telefonun ekranının oldukça zor söküldüğü belirtilmiş. Eğer ekran kırılırsa veya farklı bir sorun çıkarırsa, kullanıcılar erkanları kendileri değiştirirken oldukça zorlanacaklar. Diğer bir taraftan ekran değişiminin uğraştırıcı olması, servis maliyetini de arttırmakta.  
 
Telefonun tamir edilebilme kolaylığına 10 üzerinden 5 puan veren iFixit ekibinin nereden puan kırdığını, çektiği fotoğrafları ve videoyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.
 
OLUMLU ÖZELLİKLERİ
  • 1 Pili takıp, çıkarmak kolay.
  • 2Kamera, titreşim motoru ve hoparlör kolayca değiştirilebiliyor.
OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ
  • 1 Ekranı sökme işlemi çok vakit almakta. Su geçirmeye dayanıklı olması için fazla miktarda kullanılan yapıştırıcı yüzünden ekranı sökerken kırma olasılığınız yüksek. Ayrıca ekranı çıkarırken çok fazla ısı uygulamanız gerekmekte.
  • 2 Telefonun içini açarken veya parça değiştirirken, diğer devrelere hasar vereme olasılığınız yüksek.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0