Galaxy S5'in Bilinmeyen Özellikleri

3
1
1
0
0
Samsung'un 11 Nisan'da satışa sunduğu en yeni akıllı telefonu, Samsung Galaxy S5 sunmuş olduğu özellikleri ile çoğu teknoloji sevdalısının ilgisini çekmekte. Ancak Galaxy S5'in 10 adet bilinmeyen özelliğinden haberiniz var mı?
Samsung'un 11 Nisan'da satışa sunduğu en yeni akıllı telefonu, Samsung Galaxy S5 sunmuş olduğu özellikleri ile çoğu teknoloji sevdalısının ilgisini çekmekte. Ancak Galaxy S5'in 10 adet bilinmeyen özelliğinden haberiniz var mı?

Eğer haberiniz yoksa bu yazımızda aktardığımız bilgileri okumanızda fayda var. Böylece günlük kullanımda daha rahat bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Eğer Samsung Galaxy S5'in teknik özelliklerini bilmiyorsanız, burayı ziyaret etmenizde fayda var. 
 

 Kalem ayarı

Galaxy S5'in 'Ekran' ayarları kısmından, 'Dokunmatik hassasiyetini arttır' seçeneğini işaretleyerek, Xperia Z Ultra'daki gibi her hangi bir kalem ile telefonu kullanabilirsiniz.

 

 Çalma listesi

Telefonda her hangi bir parça dinlerken, cihazı yatay konuma getirerek benzer parçaları görüp, çalma listenizi düzenleyebilirsiniz. 

 

 Toolbox

Telefonda bulunan Toolbox özelliği sayesinde uygulamaları daha hızlı başlatıp, sık kullandığınız uygulamaları hızlı ayarlar menüsünün altına ekleyebilirsiniz.

 

 Dosyaları gizleme

Galaxy S5'in içerisinde yer alan kullanıcı ayarları ile ses, müzik, video, resim ve uygulamaları gizleyebilmeniz mümkün.

 

 Çocuk modu

Bu mod sayesinde telefonunuz bir çocuğun kullanabileceği, daha basit bir arayüze sahip oluyor. Böylece çocukların oyun oynamaktan başka bir şey yapabilmesinin önüne geçebilirsiniz.

 

 Hızlıca kamerayı açma

Telefon kilitliyken kameraya hızlıca erişmek için, kamera simgesine dokunup yukarıya doğru itmeniz yeterli.

 

 Sanal Tur ve Shot

İlk defa Galaxy S5 ile gördüğümüz 'Sanal Tur' özelliği sayesinde, seyahat sırasında çektiğiniz fotoğraflardan sanal tur oluşturabilirsiniz. Shot ile beraber ise çektiğiniz fotoğrafları hızlı ve kolay bir biçimde düzenleyebilirsiniz.

 

 25 kişiye kadar mesaj desteği

Galaxy S5 ile beraber en fazla 25 kişi seçerek, bunları öncelikli gönderilecekler listesine alabilirsiniz.

 

 Arayan bilgisi

Çağrı ayarlarının altında bulunan 'Arayan bilgisini göster' seçeneğini işaretlerseniz, sizi arayan kişiyle en son ne zaman görüştüğünüz ve mesajlaştığınız arama ekranında gösterilmekte.

 

 Çağrı bildirimi

Ayarlara girerek çağrı bildirim pop-up seçeneğini seçtikten sonra her hangi bir arama aldığınızda, kullanmakta olan uygulamanız kapanmayıp, arama penceresi üst tarafa yerleşmekte.
3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0