• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S5’in Önbelleğindeki Fazlalıklar Nasıl Temizlenir?

Samsung Galaxy S5’in Önbelleğindeki Fazlalıklar Nasıl Temizlenir?

1
1
0
0
0
Android cihazınızdan en yüksek verimi alabilmek için önbelleği temizlemek gerekir. Önbelleği temizlemek her zaman için performansı arttıran, hataları azaltan ve yapılması gerekli bir işlemdir. 
Android cihazınızdan en yüksek verimi alabilmek için önbelleği temizlemek gerekir. Önbelleği temizlemek her zaman için performansı arttıran, hataları azaltan ve yapılması gerekli bir işlemdir. 

Cihazınızı hızlandıracağını iddia eden birçok uygulama mevcut, fakat hepsinin işe yaradığını söylemek pek mümkün değil. Hatta tam aksi olarak cihazınızı hızlandırmak için indirmiş olduğunuz uygulamalar telefonunuzda kalıntılar bırakır ve zamanla cihazınızın yavaşlamasına sebep olur. Daha önceki haberimizde de bahsetmiş olduğumuz gibi gereksiz kalıntılarınızdan kurtulun.

Peki Samsung Galaxy S5’in ön belleği nasıl temizlenir?


 

 Önbellek Neden Temizlenmeli?

Başlıca sebeplerden biri olarak, güncelleme geldiğinde ortaya çıkan sorunlar olabilir. Önbellekte kalan birikintiler yeni gelen güncelleme ile çakışabilir ve ortaya beklenmedik kapanma, donma gibi hatalar çıkabilir. Bunun yanı sıra uygulamaların yavaş çalışması ya da çökmesi  gibi durumlarla karşılaşmamak için önbelleğin temizlenmesi yararlıdır. 
 

 Samsung Galaxy S5’te Önbellek Temizleme

1. Cihazınızı kapatın
2. Güç tuşuna, başlangıç tuşuna ve ses arttırma tuşuna aynı anda basılı tutun.
3. Kapalı cihazda Samsung logosu çıktığında tuşlara basmayı bırakın.4. Android sistem ekranı açılacak
5. Ses tuşlarıyla aşağı yukarı ilerleyebilirsiniz, seçiminizi güç tuşuna basarak yapacaksınız. Önbelleği temizlemeyi seçin. ( Wipe cache partition yazan )6. İşlemin tamamlandığına dair sarı renkte bir bildirim göreceksiniz.7. Sistemi yeniden başlatmayı seçin. Fazlalıklarından arınmış Galaxy S5’iniz yeniden açılacak.

Bunun yanı sıra istediğiniz uygulamaların önbellekte kalan gereksiz verilerini ayarlar bölümünden silmekte mümkün. Fakat tek tek hepsiyle uğraşmak yerine, bu yolu tercih etmeniz daha doğru bir karar olabilir. Kaynak
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0