Galaxy S5'te Batarya Derdi Bitiyor mu?

1
0
0
0
0
Galaxy S5'te Batarya Derdi Bitiyor mu?
Müşterileri tarafından bataryalar konusunda sürekli şikayet alan Samsung, Galaxy S5'in bataryasını daha da geliştirerek kullanıcılarını memnun etmek istiyor.
Samsung'un son çıkan amiral gemisinin birçok özelliği onaylanmıştı. İddialara göre Galaxy S5'te 2900 mAh batarya olacak. Hatırlayacağınız üzere Galaxy S4'te 2600 mAh vardı, bir sonraki modelde bunun biraz daha yükseleceği tahmin ediliyordu. Ancak bu sefer işin içinde 2K çözünürlükte ekran da var. 

Peki Galxy S5'te 2900 mAh yeterli olacak mı? Bazı yapılan açıklamalara göre yeni bir tür olan ve Li-on denilen batarya, daha fazla enerji depolayabiliyor. Yani aynı yer kaplamayala daha fazla değere sahip bir bataryadan bahsediyoruz. Bu yeni teknoloji Stanford tarafından geliştirilmişti ve Galaxy S5 tarafından da desteklenecek. 

Apple'ın bataryayla ilgili birçok teknolojik iyileştirmeler yaptığı söyleniyor. Bunun dışında birçok farklı ülkede batarya ile ilgili araştırmalar yapıldığı ve bazı yeni teknolojilerin geliştirme aşamasında olduğu iddia edilmişti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0