Galaxy S5’ten Önce Klonu Piyasada

0
0
0
0
0
Galaxy S5’ten Önce Klonu Piyasada
Facebook reklamlarında da sık sık karşılaştığımız ve çoğumuzun “çakma” telefon olarak nitelendirdiği, son model telefonların klonlarına bir yenisi daha eklendi. Hem de orijinali daha piyasaya çıkmadan. İşte karşınızda klon Galaxy S5…
 
Facebook reklamlarında da sık sık karşılaştığımız ve çoğumuzun “çakma” telefon olarak nitelendirdiği, son model telefonların klonlarına bir yenisi daha eklendi. Hem de orijinali daha piyasaya çıkmadan. İşte karşınızda klon Galaxy S5

Goophone isimli Çinli firma, ismini büyük markaların klon modellerini yapması ile duyurdu. Geçtiğimiz yıl Goophone i5S ile Apple’ın iPhone 5S’ini kopyalayan ve Çin telefon pazarında da büyümeyi hedefleyen Apple’ı çileden çıkartan Goophone, henüz piyasaya çıkmasına 1 ay olan Samsung’un Galaxy S5 modelinin klonunu piyasaya sürdü bile.

Donanım olarak tam bir S5 çakması diyebileceğimiz telefon 2GHz’lik bir Mediatek işlemciye sahip ve 5.1 yerine 5 inçlik bir ekranı var. 1920 x 1080 ekran çözünürlüğü olan bu cihazın bir de 13 megapiksel kamerası bulunuyor ki Galaxy S5’in kamerası 16 megapiksel.
Kamera konusunda elbette Galaxy S5’in otomatik odaklama vs. gbi özelliklerini barındırmayan Goophone 5S’in kalp sensörü ya da parmak izi tarayıcısı gibi ekstra özelliklerinin de olup olmadığı bilinmiyor.

Her ne kadar Galaxy S5’in yerini tutamayacak bir telefon olsa da aynı görüntüye sahip olan ve aynı renk seçenekleri ile piyasaya Goophone, 299 Dolar’lık fiyatı ile Samsung benzeri ürün konusunda Çin pazarındaki müşterilerini memnun etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bakalım piyasaya çıkmadan rekor bir önsipariş talebi toplayan Galaxy S5’in Çin’deki etkinliği nasıl olacak ve Samsung, Goophone’un bu çakma modellerine nasıl bir yaptırım uygulayacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0