Galaxy S6 Antutu’da Ortaya Çıktı

2
1
0
0
0
​Cihazların piyasaya çıkmadan önce AnTuTu’daki kriter testinden geçtiğine artık çok alıştık. Gelen son haberlere göre SM-G925F kod numarasıyla Galaxy S6’nın özellikleri ortaya çıktı.
Cihazların piyasaya çıkmadan önce AnTuTu’daki kriter testinden geçtiğine artık çok alıştık. Gelen son haberlere göre SM-G925F kod numarasıyla Galaxy S6’nın özellikleri ortaya çıktı.

Cihazın donanım özelliklerine baktığımızda, Galaxy S6 olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Burada yayınlanan bilgilere göre baktığımızda S6 5.5 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekrana sahip olacak. 

İşlemci olarak da 64-bit uyumlu Exynos 7420 işlemci birimi kullanılacak. Bu işlemcide, muhtemelen Samsung’un kendisinin geliştirdiği LTE modemi kullanılacak. İşlemciye ARM’nin Mali-T760 GPU’su eşlik edecek. Bu GPU, Galaxy Note 4’te kullanılan grafik birimiyle aynı görünüyor. Kamerasına baktığımızda, Samsung'un son dönemlerde çıkardığı akıllı telefonlarındaki “ön kameranın 5 MP olması” geleneğinin devam edeceğini görüyoruz. Arka kameranın 16 MP’den 20 MP’ye çıktığını görüyoruz. Sensör olarak da muhtemelen Sony’den bir sensör kullanacak.

RAM olarak S5’teki 2 GB’nin ardından S6’da 3 GB RAM kullanılacak. Dahili hafıza olarak 32 GB’den başlaması bekleniyor. İşletim sistemi olarak Android 5.0 Lollipop ile birlikte çıkacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0