Galaxy S6 Edge Plus Batarya Testi: Sonuç, Eh

1
1
0
0
0
Samsung Galaxy S6 Edge Plus için farklı alanlarda kullanılarak batarya testi uygulandı.
Akıllı telefonların bileşenleri için yapılan testlerin önemli olduğunu düşünüyorum. (gerçi ne kadar şeffaf olunabilir, orası ayrı bir tartışma konusu) Yine de bu testleri önemseyen, belki de kafasında cihazı satın alıp almamasıyla ilgili fikirler oluşan kullanıcılar muhakkak vardır. Eğer Galaxy S6 Edge Plus almayı düşünüyorsanız, FoneArena’nın yapmış olduğu bu testi incelemenizi tavsiye ederim.

Konuşma süresi, 3G ile tarayıcılarda gezinme, Wi-Fi ile tarayıcılarda gezinme ve video oynatmak gibi farklı alanlarda yapılan testler sonucunda Galaxy S6 Edge Plus’ın birkaç alanda birçok rakibini geride bıraktığını, fakat ortalama değerlere sahip olduğunu söyleyebilirim. (tüm testlerin, cihazların şarjlarının tam dolu olduğu sırada yapıldığını söylememe gerek yok sanırım)

Konuşma süresiyle ilgili yapılan ilk testte S6 Edge Plus, tıpkı Note 5 gibi 25 saat 2 dakika kadar dayanabiliyor. İlk iki sırada ise Motorola’nın çift SIM kartlı Moto X Play ve OnePlus 2 modelleri yer alıyor.3G ile tarayıcılarda gezinme süresiyle ilgili yapılan testte ise Note 5, iPhone 6 Plus ve ve Xioami Mi 4 gibi cihazların arkasında kalarak 5 saat 53 dakika ile 5. sırada yer alan S6 Edge Plus, Galaxy S6, iPhone 6 ve OnePlus 2 gibi modelleri geride bıraktı.Wi-Fi ile tarayıcıda gezinme süresiyle ilgili yapılan testte de benzer bir sonuç bulunuyor. 3G’de olduğu gibi Wi-Fi’da da ilk sırada 10 saat ile Note 5 yer alıyor. Note 5’i 9 saat 5 dakika ile iPhone 6 ve Xiaomi Mi 4 takip ediyor. S6 Edge Plus ise 6 saat 40 dakika ile 5. sırada yer alıyor.S6 Edge Plus’ın 2. sırada kendisine yer bulduğu video oynatmayla ilgili yapılan testte ise 20 saatle iPhone 6 ilk sırada yer alıyorken, S6 Edge Plus 14 saat 9 dakikayla Note 5’le birlikte iPhone 6’yı takip ediyor.Sonuç olarak şunu söyleyebilirim; eğer cihaza çok yüklenmeyip ortalama bir standartla kullanırsanız S6 Edge Plus sizi üzmeyecektir. Aksi halde yanınızda harici batarya taşımak zorunda kalabilirsiniz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0