Galaxy S6, Kavisli Ekrana Sahip Olabilir

0
0
0
0
0
Galaxy S6, Kavisli Ekrana Sahip Olabilir
Dünyanın sayılı panel üreticisi arasında yer alan ve bilgisayar üreticilerinden,  diğer telefon üreticilerine kadar bir çok firmaya ekran üretimi yapan Samsung, bir sonraki Galaxy modelinde kavisli ekran kullanmak için çalışmalara başlamış.
Samsung Galaxy S5'i kullanıcıların beğenisine henüz yeni sunmuşken, Galaxy S6 dedikoduları çıkmaya başladı. Her ne kadar firma yeni telefonunu henüz tanıtmış olsa da, serinin yeni telefonu üzerinden çalışmalar başlatıldığı söyleniyor.

Uzak doğudan gelen bilgilere göre Samsung serinin bir sonraki telefonu olacak Galaxy S6'da esnek/kavisli ekran kullanacak. Bu teknoloji geçtiğimiz sene görücüye çıkmıştı. Ancak birim maliyetinin fazla olmasından dolayı, gündelik cihazlara konulması zor görünüyordu.

Bu konu üzerinde yoğunlaşan Samsung, yeni ekran teknolojisini olabilecek en az maliyetle üretmek için çalışamlara başlamış. Tabii bu dedikodular kulağa her ne kadar gerçek dışıymış gibi gelse de, dünyanın sayılı panel üreticilerinden biri için kavisli ekranları üretmek çok zor olmayacaktır.

Şu an için tek sorun ekranların maliyetlerinin yüksek olması. Bakalım firma bu sorunun üstesinden gelip, akıllı telefonlara uyarlayabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0