• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy S6 ve S6 Edge’te En Sık Karşılaşılan 3 Sorun ve Çözümü

Galaxy S6 ve S6 Edge’te En Sık Karşılaşılan 3 Sorun ve Çözümü

1
0
0
0
0
Özellik bakımından Galaxy S6 ile aynı özelliklere sahip olan Galaxy S6 Edge’te karşınıza çıkan bazı sorunlar ve çözümlerinden bahsettik.
Samsung, Galaxy 6 ile birlikte aynı modelin kavisli ekrana sahip diğer modeli Galaxy S6 Edge’i duyurmuş, çokta iyi satış adedine ulaşmıştı. Muhtemelen bundan sonra da her yıl aynı şekilde Galaxy S serisine ait modelin bir de kavisli ekran versiyonu gelecektir. Kullanıcı odaklı olmasından dolayı (bildirimlerin kenarda görünmesi, ekranın daha ergonomik kullanılması vs) oldukça sevilen modelde bazı sorunlar da yok değil. Şimdi bu sorunlardan ve nasıl çözülebileceğinden bahsedelim.

Mobil veri tuşunun kaybolması

Haziran ayından itibaren Galaxy S6 ve ve S6 Edge’te bir sorun çıkmaya başladı: Hızlı Ayarlar menüsünden Mobil Veri tuşu kayboluyordu, hatta geri de gelmiyordu.Samsung, bu sorun için bir yama yayınladı. QuickPanel Restore ismindeki bu yamaya Galaxy App Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Yama şimdilik Galaxy S6 ve S6 Edge için mevcut. Aynı sorun, farklı bir cihaz üzerinde maalesef işe yaramıyor. 

Yamayı indirdikten sonra RESTORE yazısını göreceksiniz. Yalnızca buraya tıklayarak artık Mobil Veri tuşunun kaybolma sorunuyla karşılaşmayacaksınız.Arka kapak yerinden çıkıyor

Bu sorun daha çok Galaxy S6 modelinde görülüyor. Cihaz, güneş altında kaldığında ya da aşırı ısınmaya maruz kaldığında böyle bir sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz.

Bunun için kendiniz de bir şey yaparak sorunu çözebilirsiniz, fakat öncelikle cihazınız garanti kapsamındaysa gidin ve ‘sert’ bir şekilde sorununuzu açıklayın. Geri vites yapıp cihazı yenisiyle değiştirirlerse ne ala, fakat ‘bu kullanıcı odaklı bir sorun, biz bir şey yapamayız’ derlerse yapacak bir şey yok, iş başa düştü.Kapağı tekrar yerine yerleştirmek için yapıştırıcı kullanabilirsiniz fakat bunu yaparken çok dikkatli olmak zorundasınız. Cihazın herhangi bir donanımına zarar gelirse bu sefer ‘hay lanet olsun, ne vardı da kendim yapmaya kalkıştım’ diyebilirsiniz. O yüzden işi uzmanına yaptırmak en mantıklısı.S6 Edge’te sönmeyen LED ışık

Cihazların ilk çıktığı günden bu yana LED ışığının sönmemesiyle ilgili şikayetler gelmeye başlamıştı. Bu sorunu daha sonra kabul eden Samsung, bir güncelleme yayınlamıştı.Gerçi Nisan ayında sorunun çözüleceğine dair bir açıklama gelmişti fakat Haziran ayında yayınlanan Android 5.1.1 güncellemesine kadar sorun devam etmişti. Güncelleme sonrası sıkıntının çözüldüğü belirtilmişti ama hala aynı sorunla karşılaşıyorsanız muhtemelen güncellemeyi yapmamışsınız demektir. Cihazınızdaki gerekli olan kısımdan güncellemeyi yaparsanız büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0