• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy S7 Edge'in Suya Dayanıklı Olduğunu Biliyoruz, Peki Su Altında Kullanılabiliyor mu?!

Galaxy S7 Edge'in Suya Dayanıklı Olduğunu Biliyoruz, Peki Su Altında Kullanılabiliyor mu?!

6
2
1
1
0
Galaxy S7 Edge'in Suya Dayanıklı Olduğunu Biliyoruz, Peki Su Altında Kullanılabiliyor mu?!
Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S7 Edge'in su altında test edildiği yeni bir video yayınlandı.
Samsung'un birkaç gün önce tanıttığı Galaxy S7 Edge, şu an piyasanın en iyi telefonlarından birisi olarak anılıyor (çoğu kişiye göre en iyisi). Galaxy S7 Edge gelişmiş kamerası, hızlı işlemcisi ve büyük batarya boyutu sayesinde kullanıcılarına en iyi performansı sunmayı hedefleyen, hiçbir konuda taviz vermeyen bir telefon. Galaxy S7 Edge'in üstün özelliklerinin yanı sıra su ve toz geçirmediğini belirten IP 68 sertifikasına da sahip olması, bu telefonun her konumda yanınızda olabileceği anlamına geliyor.

Bir telefonun suya dayanıklı olması, maalesef o telefonun "suda kullanılabilir" olduğu anlamına gelmeyebilir. Bunu bilen PhoneArena, Galaxy S7 Edge'in sadece suya dayanıklı mı, yoksa su altında da kullanılabilir mi olduğunu görmek için basit bir test yapmaya karar vermiş. 
 

Ekip öncelikle telefonu ıslak ellerle kullanmayı deniyor ve bu durumda hiçbir sorun yaşanmadığını belirtiyor. Ardından telefonu yağmur altına çıkartıyor ve telefonun yağmurda da sorunsuz olarak çalıştığını, fakat bazı damlaların telefon tarafından dokunuş olarak algılandığını belirtiyor. Son olarak suyun altına sokulan Galaxy S7 Edge'in ekranı hiçbir şekilde çalışmıyor ancak kısa yol tuşlarını kullanarak su altında fotoğraf çekebilmeniz mümkün (yine de bunun önerilmediğini belirtmem gerekiyor).

Bu test sonucunda anlıyoruz ki Galaxy S7'yi su altında kullanamazsınız ancak ıslakken kullanmanızda hiçbir sorun yok.

Kaynak: PhoneArena 
6
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
1
0