• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy S7’ler mi Daha Sağlam, Yoksa iPhone 6S mi?

Galaxy S7’ler mi Daha Sağlam, Yoksa iPhone 6S mi?

0
0
0
0
0
Galaxy S7’ler mi Daha Sağlam, Yoksa iPhone 6S mi?
Yeni Galaxy’lerle iPhone 6S’in karşılaştırıldığı sağlamlık testinde, hangi telefonun daha dayanıklı olduğu ölçüldü.
Samsung’un yeni Galaxy’leri duyurmasının ardından ne kadar sağlam olduğuna dair yapılan testlerin sayısı da giderek artıyor. Bu alanda çektikleri videolarla dünya genelinde geniş kitleler tarafından bilinen YouTube kanalı EverythingApplePro, Galaxy S7 modellerinin şirket tarafından söylendiği gibi gerçekten de suya ve darbelere karşı dayanıklı olup olmadığını anlamak için bazı testler uyguladı.

Galaxy S7 ve S7 Edge’i sırasıyla iPhone 6S’le karşılaştıran YouTube kanalı, önce S7 Edge’le iPhone 6S’e bir drop test (düşürme testi) uyguladı. Belirli mesafedeki yüksekliklerden bırakılan telefonların çarpışmalara karşı dayanıklılığının ölçüldüğü ilk videoda, Galaxy S7 Edge’in rakibine oranla biraz daha başarısız bir sonuçla testi tamamladığını söyleyebilirim.
 

İkinci test ise telefonların suya karşı ne kadar süre direnç gösterebildiğinin anlaşılmasına yönelik gerçekleştirildi. Biliyorsunuz ki yeni Galaxy’ler IP68 sertifikasına sahipler. iPhone 6S’te böyle bir özellik olmasa da suya karşı oldukça dirençli olduğu belirtiliyordu. 

Galaxy S7 ile birlikte 15 dakika boyunca suyun altında kalan iPhone 6S, rakibine karşı daha fazla direnç gösteremedi ve bu dakikadan (15) itibaren kendisini tekrar başlatmaya çalışsa da başarılı olamadı.
 

Benim bu iki testten çıkardığım sonuç, iPhone 6S yapı olarak yeni Galaxy’lere oranla biraz daha sağlam olsa da su geçirmeme özelliği kıyaslandığında daha zayıf kaldı. Asıl karşılaştırmalı dayanıklılık testlerinin iPhone 7 ile yapılmasını dört gözle bekliyorum. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0