Galaxy S7’nin Kamerası, Düşük Işıklı Ortamda Yapılan Çekimlerde iPhone 6s’i Paramparça Etti!

2
1
1
0
0
Geçtiğimiz haftasonu duyurusu gerçekleştirilen Galaxy S7’nin kamerası, düşük ışıkta iPhone 6s ve Galaxy S6’ya göre çok daha iyi.
Galaxy S7, MWC 2016’da en çok merak edilen telefonların başında yer alıyordu. Samsung’un cihazla ilgili üst üste yayımladığı reklam videoları ve ağırlık olarak kamerasıyla birlikte bataryasının üzerinde durması, performans olarak ciddi beklentilerin oluşmasını sağladı. Bataryayla ilgili şimdilik somut bir test yok fakat kamerayla ilgili gelen bir video, Galaxy S7’nin rakiplerinden ciddi anlamda üstün olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Phandroid’in Barselona’daki MWC kongresinde karşılaştırdığı Galaxy S7, Galaxy S6 ve iPhone 6s’in kameraları arasındaki fark, aşağıdaki video ve görsellerle net bir şekilde görünüyor. Görsellere geçmeden önce kameranın teknik detaylarına bakalım. 

Samsung, Galaxy S7’de Dual Pixel adını verdikleri bir sistem ve daha geniş açılı f1.7 lens kullanmış. Ayrıca Sony’nin düşük ışıkta maksimum verimlilikte fotoğraf çekilmesini sağlayan Sony IMX260 sensör kullanılmış ki bu sensör, Galaxy S6’da kullanılan Sony IMX240 sensöre oranla %95 daha fazla ışık yoğunluğu sağlıyor.
 

Yukarıdaki video ve aşağıdaki görseller, Galaxy S7’nin düşük ışıkta rakibine oranla (hatta Galaxy S6’dan da) mükemmel bir performans sergilediğini somut olarak gösteriyor. Siz de Samsung’un kamera konusunda bu sefer sağlam bir iş çıkardığını düşünüyor musunuz?

Galaxy S7 Kamerası
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0