Galaxy S7 İçin Beklenen En Büyük 3 Yenilik

0
0
0
0
0
​Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile kullanıcılarının beklentilerini mevcut teknolojik sistemleri kullanarak karşılamayı başardı diyebiliriz.
Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile kullanıcılarının beklentilerini mevcut teknolojik sistemleri kullanarak karşılamayı başardı diyebiliriz. İki cihazın işlemcilerinin uzun zamandır (o zamana kadar) işlemciler arasında en iyisi olan Snapdragon 810 olması bekleniyordu, fakat yine bir değişikliğe giden Samsung Qualcomm’un son işlemcisinden daha iyi performans veren Exynos 7420’yi kullanmıştı. (yapılan performans testlerini baz alarak söylüyorum) Samsung’un bu hamleleri her ne kadar kullanıcıları memnun etmiş olsa da önümüzdeki 1 yıl içerisinde yine sıra dışı işlere imza atarak Galaxy S7’nin çok daha üst teknolojilerle gelmesi bekleniyor. Peki Samsung’dan artık yapılması beklenen yenilikler neler?
 

 Tasarımın köklü bir değişikliğe uğraması

Samsung, yıllardır Galaxy S serisi için aynı tasarım hatlarını koruyarak yeni modeller çıkarmasından dolayı eleştiriliyordu. Gerçi Galaxy S6’nın tasarımı her ne kadar önceki modellere göre beğeniliyor olsa da yine de beklentileri pek karşılamadı. Yani, artık Samsung’dan çok çok daha iyisi bekleniyor.


 

 Android cihazlar içerisinde en iyi kamera

Samsung genel olarak kullanıcılarını kamera konusunda pek üzmüyor. Kamera sensörleri olarak Sony’yi tercih eden Samsung, kullanıcılarına iyi bir kamera deneyimi sunuyor. Daha önce kendilerine ait bir kamera teknolojisine girişip başarısız olmuş olsalar da artık Samsung’dan artık tamamen Samsung yapımı bir kamera teknolojisi bekleniyor. (işlemci olarak bunu başarmış olmanın verdiği güven sayesinde kamera için de aynı doğrultuda girişimlerin gelmesini bekliyorum)


 

 Bükülebilir ekran

Samsung’un kamerayla birlikte en iyi olduğu alanlardan bir tanesi de ekran. Galaxy S6’da QHD ekran teknolojisi kullanmaya başlayan Samsung, önümüzdeki yıl çıkacak olan Galaxy S7’de artık çok daha iyi bir ekrana geçiş yapmak isteyebilir. Şirketin 3840 x 2160 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ultra-HD bir ekranla kullanıcılarını kamera konusunda zevkten dört köşe etmesi sürpriz olmayacaktır. Galaxy S6’da ezberlerin dışına adım adım da olsa çıkan Samsung, eğer akıllı telefon piyasasında adını yenilikçi ve en iyiler adına sokmak istiyorsa bu beklentileri 1 yıl içerisinde karşılamalı.Sonuç olarak kullanıcılar, Galaxy S6 ve birlikte çıkan Galaxy S6 Edge’den memnunlar. Yalnız teknoloji sürekli gelişen bir alan ve Samsung bu değişikliğe ayak uydurup yenilikçi ruhunu daha da fazla olacak şekilde ortaya çıkarmak zorunda. Bana kalırsa ancak bu şekilde Apple’ı geride bırakabilirler. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0