• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung’un Yeni Tizenli Akıllı Telefonu Daha Erken Gelebilir

Samsung’un Yeni Tizenli Akıllı Telefonu Daha Erken Gelebilir

0
0
0
0
0
Uzun süredir Tizen işletim sistemini geliştirmekte olan Samsung, satışlardan memnun olmuş olacak ki Galaxy Z2 telefonu planlanan tarihten daha erken piyasaya süreceği yönünde haberler çıkmaya başladı.
Uzun süredir Tizen işletim sistemini geliştirmekte olan Samsung, satışlardan memnun olmuş olacak ki Galaxy Z2 telefonu planlanan tarihten daha erken piyasaya süreceği yönünde haberler çıkmaya başladı.

Samsung’un yayınladığı en son Tizen SDK’sına (Geliştirme kiti) bakacak olursak yeni tizen modeli için aralık bir kapı bıraktığını söyleyebiliriz. Tizen işletim sisteminin ilk cihazı 800x480 çözünürlüğe sahipken yeni geliştirme kiti qHD yani 960x540 çözünürlükte uygulamalar geliştirmeye imkan vermekte.Tizen işletim sistemli Z1 modeli ilk ayında 100 bin satış rakamını geçmesi Samsung’un kendi işletim sistemini yaygınlaştırma konusundaki kararını olumlu şekilde etkilemiş olabilir. Samsung’un Galaxy Z2 adıyla gelmesi beklenen yeni telefonunun qHD çözünürlük ile beraber Z1’e göre daha yüksek bir donanım sunması beklentiler arasında.Tizen işletim sisteminin tüm segment cihazlarda yerini alıp, daha yaygın kullanılması ve uygulama geliştiricileri tarafından dikkat çekmesi bekleniyor.

Cihaz hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmasa da, eğer Samsung söylentideki gibi elini çabuk tutmak isterse resmi duyuru birkaç ay içinde gelebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0