• Anasayfa
  • Mobil
  • Geçen Yılın En İyi Oyunlarından TitanFall Mobile Geliyor!

Geçen Yılın En İyi Oyunlarından TitanFall Mobile Geliyor!

0
0
0
0
0
2014 yılının en fazla ses getiren oyunlarından olan TitanFall, benzer başarıyı bu sefer mobil platformda deneyecek.
Respawn Entertainment’dan hiç beklemediğimiz, ancak bizleri oldukça memnun eden bir haber geldi. Hem PC hem de oyun konsollarına gelen ve geçen yılın en fazla ses getiren oyunlarından biri olma başarısı elde eden FPS oyunu TitanFall, mobil platforma gelmeye hazırlanıyor.

Respawn ile Nexon ortaklığından çıkan oyun, şimdi bir diğer ortak olan ve işin mobil tarafına el atacak Particle City ile birkaç mobil oyun sekötürüne adım atacak. İşin güzel kısmı, mobile gelecek olan oyun sayısının birden fazla oluşu. Yani mobilde TitanFall temel alınarak pek çok oyun sunulacak.Tabi burada sözü edilen oyunlar bir PC ya da Xbox’daki TitanFall şeklinde olmayacaktır. Bunun en büyük sebebi de oyunun hızı ve oyun içi hareketlerin eşsiz oluşu. O tarz bir oyun zaten mobil cihazlarda oynanamaz.

Peki TitanFall mobil versiyonda nasıl olacak?Bu sorunun cevabına en güzel örnek Batman: Arkham Origins olarak düşünülebilir. Oyun, konsollarda ya da PC’de sürekli olarak aksiyonun içinde olduğunuz bir yapıdaydı. Mobil versiyonu ise son dönemlerde oldukça popüler olan ‘’tap-swipe’’ formatındaydı (ekrana dokunma ya da kaydırma hareketleriyle oynanan bir dövüş oyunu tarzında).

Oyunun mobil versiyonu büyük ihtimalle ücretsiz olacak ancak oyun için pek çok satın alma işleminin de olmasını bekliyoruz. Şu an için Android ve iOS’a gelmesi kesin gözüyle bakılan oyunun Windows Phone cephesi nasıl olur, o konuda henüz bir bilgi bulunmuyor. TitanFall'un mobil versiyona gelmesi -muhtemelen- 2016 yılının ilk aylarını bulacak. 


Kaynak: The Guardian
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0