• Anasayfa
  • Mobil
  • Geleceği Görmenizi Sağlayan Uygulama: Called It!!

Geleceği Görmenizi Sağlayan Uygulama: Called It!!

1
0
0
0
0
Called It adlı bir uygulama geleceğe dair belirli tahminlerde bulunmanızı ve bu tahminleri diğer kullanıcılarla paylaşmanızı sağlıyor.
Akıllı telefonların çıkışıyla birlikte kullanıcısı sayısında çok büyük bir artış yaşanılan uygulama mağazaları, Twitter veya Facebook gibi resmi şirketlerin geliştirdiği uygulamaların yanı sıra kullanıcıların kendi çabalarıyla yaptığı uygulmaları da içeriyor. Durum böyle olunca bir gariplikle karşılaşmak için 5 dakika gibi bir süre uygulama mağazasında dolaşmanız yeterli oluyor.

Oldukça garip fakat bence orijinal bir konsepti bulunan Called It isimli bir uygulama, uygulama mağazasında gezinirken sizleri şaşırtacak ve "nasıl yani?" diyerek uygulamayı denemenizi sağlayacak olan uygulamalardan birisi. Called It'in konsepti şu; uygulamada herhangi bir konu belirleniyor (uygulamanın yapımcılarının açıkladığına göre bu konular herşey olabiliyor) ve kullanıcılar bu konu üzerinde yaptıkları tahminleri, o konunun bulunduğu gönderide paylaşıyorlar. Paylaşılan bu tahminler başka kullanıcılar tarafından görülebiliyor, yorumlanabiliyor ve değerlendirilebiliyorlar. Tahmin yürüttüğünüz olay gerçekleşince uygulama, önceden yapılan tahminler arasında doğruyu seçiyor ve o tahmini yapan ve tahmini olumlu değerlendiren kişilere bu olayı, bildirim ile iletiyor.Kullanıcılar uygulamada bulunan tahmin konularından istediklerini seçebiliyorlar. Uygulamanın içerisinde bulunan ve içeriklerine göre ayrılmış bu tahmin konuları spor, teknoloji veya siyaset gibi konulardan herhangi birisi (ya da hepsi) olabiliyor. Uygulamada yaptığınız tahminlerin bazılarının gerçekleşmesi için biraz zamana ihtiyaç olabiliyor tabii ki. Uygulama, böyle durumlarda yaptığınız tahminlere göre hesabınıza otomatik bir hatırlatıcı kuruyor ve o tahminin doğru olup olmadığınızı öğreneceğiniz zaman gelene kadar sizden sabırla beklemenizi istiyor.Uygulama şu an sadece Apple ürünlerinden ulaşılabilen App Store'da. Uygulamanın yakın bir tarihte Google Play Store'a da geleceği söyleniyor fakat bu, şimdilik doğrulanmış bir bilgi değil.

Kaynak: TheNextWeb 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0