• Anasayfa
  • Mobil
  • Gelecekte Akıllı Telefonların Kilidi Beyin Dalgalarıyla Açılabilecek

Gelecekte Akıllı Telefonların Kilidi Beyin Dalgalarıyla Açılabilecek

0
0
0
0
0
Yapılan araştırmalarda, gelecek yıllarda akıllı telefonların kilidinin beyin dalgaları kullanılarak açılabileceği belirtildi.
Akıllı telefonlar, zaman ilerledikçe kullanıcıların en önemli ve dikkat ettiği cihaz olmaya başladı. Bu yüzden de parmak izi teknolojisinden tutunda göz tarama özelliğine kadar birçok güvenlik sistemi oluşturuldu. Parmak izinin aslında çok güvenilir olmadığını şuradaki haberimizden hatırlayacaksınız. Göz tarama teknolojisi, parmak izine göre biraz daha geliştirilmiş olsa da güvenliğin maksimum seviyeye çıkarılması için çalışmalar bu zamana kadar devam etti. Gelen son haberlere göre de ilerleyen zamanlarda beyin dalgaları kullanılarak akıllı telefonun kilidinin açılabileceği söyleniyor.

Her insanın kendine özgü beyin dalgaları bulunuyor. Daha önce yapılan deneylerde insan beyni, kelimelere farklı tepkiler verebiliyor. İspanya’da yapılan bir testte deneye katılan kişilere bazı kelimeler okutuluyor ve bu kelimeler okunurken değişen beyin dalgalarının teste sokulduğu belirtiliyor. %94 başarı oranıyla beyin dalgasının kime ait olduğu belirleniyor. Her ne kadar %6’lık bir yanılma payı olsa da ilerleyen yıllarda bu hatanın gelişen teknolojiyle birlikte minimum seviyeye indirilmesi bekleniyor.Bu teknolojiye sahip akıllı telefonları yakın bir zamanda göremeyeceğiz. Yapılan araştırmalar sonucunda akıllı telefonların kilidinin beyin dalgaları kullanılarak açılabileceği fikrinin oluşması bile önemli bir gelişme.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0