General Mobile Discovery Elite İnceleme

2
0
0
0
0
General Mobile Discovery Elite İnceleme
Bugün istanbul’da yapılan tanıtımı ile bütün akıllı telefon piyasasını kasıp kavurmaya hazırlanan General Mobile’ın yeni telefonu Discovery Elite, kendisi hakkında yapılan tahminleri boşa çıkarmayarak bir önceki model gibi bizlere muadillerinden daha cüzi bir miktara Elit bir akıllı telefon tecrübesi sunuyor.
Bugün istanbul’da yapılan tanıtımı ile bütün akıllı telefon piyasasını kasıp kavurmaya hazırlanan General Mobile’ın yeni telefonu Discovery Elite, kendisi hakkında yapılan tahminleri boşa çıkarmayarak bir önceki model gibi bizlere muadillerinden daha cüzi bir ücrete Elit bir akıllı telefon tecrübesi sunuyor.  Önceki model olan Discovery modeli, bizlere bir Apple ürününe servet ödeyerek alacağımız üstün performansa, aslında o kadar da yüksek meblağlar ödemeden ulaşabileceğimizi göstermişti. Diğer firmalardan korkmadığını bizlere bu model ile de gösteren General Mobile yeni çıkacak olan ürün ile piyasaya çıkmasına az bir süre kalan S5 ‘in gözünü şimdiden korkuttu bile diyebiliriz.

Her ne kadar Samsung ve Apple gibi firmalar, hiçbir yenilik yapmasalar dahi yıllarca oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşacaklarmış gibi dursa da General Mobile gibi daha müşteri dostu duran firmalar, diğer firmaları yenilik yapmak zorunda bırakacak gibi duruyor, çünkü piyasanın en kaliteli telefonlarının sahip olduğu özellikler ile aynı özelliklere sahip yüksek performanslı cihazları bizlere daha ucuza sunmaya devam ediyorlar.

İlk Discovery modelinin fiyatı 650 TL iken yeni çıkacak model biraz daha pahalı olacak olsa da kesinlikle vereceğimiz parayı hak edeceğini önceki işlerine bakarak söyleyebiliriz.

Peki neden Discovery’i tercih etmeliyiz?
 

 İşlemci


Cihaz Qualcomm’un en güçlü işlemcilerinden biri olan Snapdragon 800 ile satışa sunulacak. Bu işlemciye aslında Dünya Mobil Kongresi kapsamında tanıtımı yapılan Samsung’un yeni çıkaracağı Galaxy serisine mensup S5 modelinden aşinayız. İşlemci 2,2 GHz hızına sahip ve dört çekirdekli.

Sene içerisinde Elit olarak nitelendirilecek bütün cihazlar da aynı işlemciye sahip olarak çıkacaklar.
 

 Grafik Ünitesi

Cihaz ATI’nin geliştirdiği Adreno  330 Grafik işlemci ünitesine (GPU) de sahip. Zaten Snapdragon 800’ün kendisinin sahip olduğu bu grafik ünitesi bizlere sahip olduğumuz cihazın diğer ürünlerden geri kalmayacağının garantisini bu yolla veriyor.
 

  Ekran

Ekran büyüklüğü konusunda da diğer çıkacak ürünlerden geri kalmayan ürünümüz  5.5 inç büyüklüğünde ve Gorilla Glass 3 ile kaplı Full HD olarak satışa sunulacak. Cihazın ekranı 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak ve 178 derecelik bir görüş açısı sunacak.
 

 Batarya

2.500 mAh’lik bataryaya sahip olarak çıkacak cihazın elbette tüm akıllı telefonlar gibi en büyük sorunu şarjın sadece 1 gün dayanması olacak. Ancak akıllı telefon severlerin oldukça alışık olduğu bir durum olan bu problem diğer ürünlerde de olacağı için telefonu diğer ürünlere kıyasla daha kötü yapmıyor.
 

 Kamera

Belki de cihazı diğer ürünlerden ayıran en büyük özellik olan Kamerası oldukça orijinal bir fikir ile üretilmiş. Ancak cihazı diğer cihazlardan özel kılan kamera, alışık olduğumuz arka kamerası değil. Arka kamera 16 megapiksel çözünürlüğe ve Led flaş desteği ile diğer ürünlerden geri kalmasa da cihazın ön kamerası resmen yeni trend olan selfieler için üretilmiş. Selfie dostu ön kameramız görüntü sabitleme, yüz ve gülücük yakalama, odaklama ve HDR desteğine sahip olmasının yanında aynı zamanda 8 megapiksel.

25 Mart tarihinde piyasaya çıkacak olan telefon, siyah ve beyaz renkler ile raflardaki yerini alacak.

Cihazın 3GB RAM ve 32 GB depolama alanlı olan versiyonu 1299 TL’ye satışa sunulurken, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanlı olan verisyonu 999 TL’ye satışa sunulacak.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0