• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın En Havalı Ekran Kilidi Uygulaması: GestureLock

Dünyanın En Havalı Ekran Kilidi Uygulaması: GestureLock

3
1
0
0
0
Dünyanın En Havalı Ekran Kilidi Uygulaması: GestureLock
GestureLock, telefonunuzun ekran kilidini 3 boyutlu olarak açmanızı sağlayan bir mobil uygulama.
Bu zamana kadar kullanmış olduğunuz ekran kilidi uygulamalarında kilidi açmak için parmaklarınızla ekrana dokunmak zorunda kalmışsınızdır. GestureLock, cihazınızın ekran kilidini açmak için ekrana dokunmanıza ihtiyaç duymadan tamamen cihazın hareket sensörlerinden faydalanarak geliştirilmiş bir mobil uygulama. 

Android Experiments topluluğu tarafından geliştirilen bu uygulama ile ekran kilidini 3 boyutlu olacak şekilde hareket ettirerek açabilirsiniz. Örnek olarak telefonunuzda havada ‘M’ harfini çizerek ekran kilidini açmanız mümkün. Bunun için yalnızca GestureLock’u açıp 3 aşamalı olarak ‘M’ harfini hareket olarak tanımlananız yeterli olacak.
 
 

 GestureLock nasıl kullanılır?

Uygulamayı yükledikten sonra giriş ekranındaki ‘Continue’ yazısına tıklayıp sonrasında “Okay, I’m ready!” yazısına tıklayın. Mavi renkteki butona basılı tutup örnek verdiğimiz ‘M’ harfini (ya da siz nasıl bir şekil, harf istiyorsanız artık) çizin. Unutmayın; bu işlemi 3 kez üst üste yapmanız gerekiyor. Son olarak ‘Set Pin’ yazısına dokunun ve hareketin ne olduğunu unutma ihtimalinize karşılık olarak kendinize 4 haneli (mümkünse sürekli kullandığınız) bir PIN belirleyin.

GestureLock, çok mu ihtiyaç duyacağınız bir uygulama? Elbette değil, sonuçta cihazınızdakli ekran kilidini kullanarak da işinizi görebilirsiniz. Fakat yine de karizmatik ve kullanılabilir olduğunu düşünüyorum. İsteyenler indirme bağlantısına aşağıdan ulaşabilirler.
 
  GestureLock İndir


3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0