HTC, CES 2015'te Akıllı Scooter Tanıttı

0
0
0
0
0
HTC yenilikçilerinin iki dahisi Horace Luke ve Matthew Taylor, Gogoro adında akıllı scooter üreten bir firmayla seslerini duyurmuşlardı. Gogoro ilk defa CES 2015 teknoloji fuarında meraklılarına tanıtıldı.
HTC yenilikçilerinin iki dahisi Horace Luke ve Matthew Taylor, Gogoro adında akıllı scooter üreten bir firmayla seslerini duyurmuşlardı. Gogoro ilk defa CES 2015 teknoloji fuarında meraklılarına tanıtıldı.

Gogoro şu an prototip olarak bulunuyor ve şehrin farklı noktalarında enerji kaynakları kurmak için üzerinde çalışılıyor. Ayrıca Luke ve Taylor’den gelen açıklamaya göre, şarj istasyonları projesi hala planlama aşamasında.

Firma kullanıcıları için bir üyelik sistemi kurulacak ve scooterı satın alan kişiler bu sisteme üye olacak. Üyeler uyumlu uygulama ile en yakın Gogoro istasyonuna gidip boş durumda olan bataryasını yenisiyle değiştirebilecek. Üyelik ilk ay bedava ancak sonraki aylarda üyelerden ücret istenecek.Yetkili sürücüler dışında, Gogoro istasyonlarından kimsenin yararlanamaması için geliştirilen 256-bit şifreleme sistemi kullanılıyor. Panasonic ile birlikte geliştirilen batarya ve NFC bağlantısı da scooterın öne çıkan özellikleri arasında.

Gogoro içerisinde Bluetooth, ısı sensörleri, darbe sensörü, digital pusula ortam ışığı sensörü gibi birçok özellik var ve kapsamlı araç analizleri yapabiliyor.

Luke ve Taylor fiyatların abartılı olmayacağını, fakat bataryaları fiyata dahil etmediklerini ve asıl gelirlerini üyelik sisteminden elde edileceklerini açıkladı.

Gogoro’nun hangi ülkede kullanılacağı ve kesin çıkış tarihi henüz belli değil ama şimdiden damacana su firmalarının gözdesi haline geldi.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0