• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone İçin Google Analytics Uygulaması Çıktı

iPhone İçin Google Analytics Uygulaması Çıktı

0
0
0
0
0
Google Analtyics'in uzun süredir beklenen iOS sürümü nihayet yayınlandı.
Android platformuna 2012 yılında çıkan Google Analtyics uygulamasının iOS platformuna çıkış yapması uzunca bir süredir bekleniyordu ve nihayet Google dün Google Analtyics'i iOS platformuna da çıkardı. İşin ilginç kısımı Google bu uygulamayı çıkardığını resmi olarak duyurmadan direkt olarak App Store'a yükledi.

Hatta pek çok kullanıcı Google Analytics uygulamasının iOS'e çıkması konusunda umudu kesmişti bile. İşin aslında Google Analtyics hizmetine giriş yaptığınızda web sitesi sizin mobil olduğunuzu algılıyor ve buna göre bir tasarım ile karşınıza geliyor. Her ne kadar Google Analtyics'in iOS uygulaması yer almasa da kullanıcılar bu şekilde Google Analytics hizmetini kullanabiliyordu. Hiç şüphesiz ki Google Analtyics uygulaması, web sitesine nazaran daha kolay ve kullanışlı olacaktır. Üstelik Google Analytics'in web sitesi gibi Google Analytics iOS uygulaması da tamamen Türkçe.Google Analytics Nedir?

Google Analytics, Google'ın Webmaster'lara ücretsiz olarak sağladığı bir sayaç sistemidir. Tabi ki Google Analtyics'e sadece bir sayaç uygulamasıdır demek yanlış olacaktır. Google Analytics kodunu eklediğiniz sitenin ziyaretçilerini takip etmenizi sağlıyor ve siteye gelen ziyaretçilerin hangi işletim sistemine sahip olduğu, hangi tarayıcıdan siteye girdiğini veya hangi ülkeden siteye girdiğini sizlere gösteriyor. En kaba tabir ile Google Analtyics'in işlevi budur diyebiliriz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0