• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'a, Lollipop'un Batarya Süresini Sömürmesiyle Alakalı Yağmur Gibi Şikayet Geliyor!

Google'a, Lollipop'un Batarya Süresini Sömürmesiyle Alakalı Yağmur Gibi Şikayet Geliyor!

0
0
0
0
0
Google'a, Lollipop'un Batarya Süresini Sömürmesiyle Alakalı Yağmur Gibi Şikayet Geliyor!
Kullanıcılar, Android 5.0'a geçmesiyle birlikte batarya ömrünün kısalmasıyla alakalı olarak Google'a şikayetlerde bulunuyorlar.
Android, şu an dünyadaki akıllı telefon kullanıcılarının %70-75 kadarının işletim sistemi görevini üstleniyor. Üzerinde büyük bir yük bulunan Google, zaman içerisinde işletim sisteminin farklı sürümlerini yayımlayarak kullanıcıların yaşadıkları sorunları minimum seviyeye çekmeye çalışıyor. Fakat code.Google.com uzantısındaki Android konu başlığında, kullanıcılar tarafından Android 5.0 Lollipop’a geçmeleriyle birlikte akıllı telefonlarındaki bataryanın çok daha kısa sürede tükendiğini belirten şikayetler gelmeye başladı.

İlk olarak 14 Nisan’da açılan konuyla ilgili bu zamana kadar çok sayıda yorum geldi. Yorumlar genel olarak, 3G-4G internete geçildiği sırada cihazdaki internete ihtiyacı olan tüm uygulamaların çalıştığı ve bunun sonucunda bataryanın kısa bir sürede tükendiği yönünde. Forumdaki Rugaf isimli bir kullanıcı HTC One M7 model akıllı telefonundaki eski Android sürümü KitKat’tan çok daha memnun olduğunu, fakat 5.0 Lollipop’a geçtiğinden beri telefonunun çok yavaşladığını ve yüksek seviyede pil tüketimi yaşadığını belirtti. 

Bu tarz şikayetlerin geldiği forumda kullanıcılar Google’dan yaşadıkları sorunların çözülmesi için isteklerde bulunuyorlar. (eğer aranızda ingilizcesi iyi olanlar varsa, buradaki sayfadan yaşadığınız benzer sorunlarla ilgili farklı kullanıcılardan denenmiş iyileştirmelerden faydalanabilirsiniz)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0