• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Google, Android Güncellemelerini Geç Dağıtan Üreticileri Cezalandıracak!

​Google, Android Güncellemelerini Geç Dağıtan Üreticileri Cezalandıracak!

0
0
0
0
0
Android'in geliştiricisi olan Google, işletim sisteminin aldığı güncellemelerin dağıtımını geç yapan üreticilerin ismini açıklamaya hazırlanıyor.
Mobil cihazlar için işletim sistemi üreten sayılı yazılım üreticisinden birisi olan Google, Android işletim sistemi sayesinde dünyadaki mobil cihazların büyük bir bölümünün kontrolüne sahip. Kendi işletim sistemini üreten bir diğer firma olan Apple ile yarışan Google, iOS'e oranla daha yavaş gelişen bir işletim sistemine sahip. Bu durumdan ötürü mobil cihaz geliştiricilerini suçlayan şirket, güncelleme dağıtımlarının çok yavaş olmasından dolayı acımasız bir karar aldı.

Android işletim sisteminin yeni sürümünü ve güncellemelerini geliştirdikten sonra mobil cihaz üreticilerine gönderen ve onların bu işletim sistemini/güncellemeleri kendi cihazlarına uyarlamasını bekleyen Google, bundan sonra işletim sistemini ve güncellemeleri kendi cihazlarına geç uyarlayan üreticileri cezalandıracak. Ceza olarak bu üreticilerin isimlerini açıklayacağını söyleyen Google, yazılım güncellemelerine gerekli önemi vermeyen üreticileri 'güncellemeleri geç dağıtıyor' şeklinde damgalayacak. Bu damganın satışları kötü yönde etkileyeceğini bilen ve üreticileri bununla tehdit eden Google, güncelleme dağıtımlarının hızlanmasını amaçlıyor.Android Marshmallow alacağı açıklanan birçok mobil cihazın hala bu işletim sistemi güncellemesine kavuşmadığını, buna rağmen Google'ın Android N'i neredeyse tamamladığını düşünürsek bu kararın son derece yerinde olduğunu düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0