Google Apple'a 1 Milyar Dolar Ödemiş!

0
0
0
0
0
Bloomberg'de yer alan habere göre Google, Apple'a 2014 yılı içerisinde toplamda 1 Milyar Dolar gibi büyük bir ödeme yapmış.
Normalde Android ve iOS mobil işletim sistemleri bazında rakip olan Google ve Apple, bazı durumlarda ortaklığa gitmesi gerekiyor. Bunlardan biri ise dünyanın en büyük arama motoru olan Google'ın Amerika'nın en çok tercih edilen markasında kullanılmak istemesi.  Bu sebeple Apple'da varsayılan arama motoru olmak amacıyla ortaklığa giden ikili Bloomberg'in haberine göre ciddi miktarda para ödenen bir anlaşmaya girişmişler.

2014 yılı içerisinde Apple markalı ürünlerde varsayılan arama motorunun Google olması için firma Apple'a tam 1 Milyar Dolar gibi oldukça uçuk bir miktar ödeme yapmış. Aynı zamanda Google'ın bu platform üzerinden gelirlerinden %34 pay verildiği bilgisi de geçilmiş olsa da bu payın Apple'a kalan pay mı yoksa Google'ın alacağı pay mı bu net olarak bilinmiyor.Yapılan röportajlar ve değerlendirmelere göre her iki taraf da bu konuda oldukça memnun kalmış ve ilerleyen yıllarda da buna benzer anlaşmaların olması bekleniyormuş. Yani buradan hareketle daha Google'ın cebinden birkaç milyar dolar daha çıkacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0