• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Arama Uygulamasına Satın Alma Tuşu Geliyor

Google Arama Uygulamasına Satın Alma Tuşu Geliyor

0
0
0
0
0
Google, kendi adını taşıyan arama uygulaması üzerinde önemli işler yapmaya devam ediyor. Birçok yeni hizmet sunan Google arama üzerinden, artık alışveriş de yapılabilecek.
Google, gün geçtikçe kendi arama uygulamasını geliştirmeye, yeni özelliklerle donatmaya devam ediyor. Arama sonuçlarını kullanıcıları adına olabilecek en verimli şekle getirmeye çalışan Google, platformunu arama yapmadan öteye götürecek adımlar da atmakta.

Google'ın arama sonuçlarının kısa bir süre içinde telefonunuzu koca bir alışveriş merkezine dönüştüreceğini söylemiştik. Satın alma özelliği yavaş yavaş konuşulmaya başlanmıştı. The Wall Street Journal'ın haberine göre Google, 'satın alma tuşu' sistemini test etmeye başladı. Özellik, Google'ın aramaları yaptığımız uygulamasının içine dahil olacak. Yani ekstra bir uygulama ya da sistemle uğraşmayacaksınız.

Google, arama yaptığınız zaman, size satın aramalarınız doğrultusunda satın alabileceğiniz şeyleri reklam olarak sunacak. Bu reklamlara tıkladığınızda ise, yine Google tarafından kontrol edilen, Google'a ait bir satın alma sayfasına aktarılacaksınız. Ve yeni gelecek 'satın alma tuşu' ile alışverişlerinizi kolaylıkla halledeceksiniz.Sistem tamamen Google üzerinden olacak. Yani farklı bir site ya da uygulamaya aktarılmayacaksınız. Bu sayede kullanıcı bilgileriniz gibi önemli şeyler de Google'ın güvencesi altında olacak. Ayrıca tıpkı uygulama mağazalarında olduğu gibi kredi kartınızı tanımlatıp kaydettiğiniz sistem, size her işlem için tekrardan kart bilgisi gibi şeyler sunmayacak.

Google'ın bu sisteminin varlığı aslında Aralık ayında açıklanmıştı. Ancak o dönemler çok yeni olan sistem şu zamana kadar büyük değişiklikler ve yenilikler kazandı. Google şu an yaptığı testleri sadece mobil cihazlar üstünde yapmakta. Yani bu sistem hayata geçtiğinde bilgisayar üzerinden kullanım olmayacak.

Google, bir süredir ürün fiyatlandırma bilgilerini toplayıp, satıcıları Google Shopping aracılığıyla kendi mağaza sistemine teşvik etmeye çalışıyordu. Ancak kullanıcıların Google arama uygulamasından başka bir yere aktarılması Google'ın pek hoşuna gitmediğinden bu sistem daha cazip durmakta.

Journal'in haberine göre de Google, kullanıcıların sahip olduğu tüm bilgileri kendi sisteminde tutmak istediği, farklı platformlara herhangi bir geçiş sunarak kullanıcıları, kendilerini güvensiz hissedecek bir duruma sokmamaya çalıştığı söylenmekte.

'Satın alma tuşu' ile yeni sistemin önümüzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0