• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'dan 2 Yenilik Birden Geldi: Google Assistant ve Google Home

Google'dan 2 Yenilik Birden Geldi: Google Assistant ve Google Home

0
0
0
0
0
Google I/O 2016 başlar başlamaz 3 yenilik ile birden geldi. Google Asistant, Google Home ve Google Allo
Google'ın biraz önce başlayan ve bu haberimizden canlı olarak takip edebileceğiniz Google I/O 2016'nın başlamasından daha yarım saat bile anca geçmişken 3 yenilik geldi bile. Google Assistant ve Google Home adında 2 yeniliğini duyuran firma, Google Asistant ile yepyeni bir asistan sunarken, Google Home ile ioT dediğimiz nesnelerin interneti noktasında yenilikler sunacak.

Şimdi ise bu yeniliklere tek tek bakalım, daha birçok yenilik gelecek gibi görünüyor;
 

 Google Asistant

 

Google'ın yeni sesli asistanı olacak olan Google Assistant, Google Now'a göre çok daha kapsamlı ve sizinle her iletişiminde yeni şeyler öğrenerek zaman içinde sadece size özel bir asistan olacak şekilde geliştirildi. Haliyle Google Search ile ortak çalışacak olan Google Assistant, hem PC, hem Android hem de iOS platformunda kendini gösterecek. Ayrıca bir altta görebileceğiniz Google Home adındaki akıllı hoparlör ile mükemmel bir uyum sağlayacak olan Google Assistant, tüm sorularınıza cevap vermek için geliştirildi.

Zaman içinde Siri ve Cortana gibi rakiplerine göre nasıl bir yerde olacağını göreceğimiz Google Assistant, Google'ın tüm servislerini kullanacağı için muhteşem olabilecek gibi duruyor.
 

 Google Home
Gooogle Home ise aslında bir hoparlör olarak görebiliriz. Fakat Google Asistant desteği ve ioT olarak adlandırılan nesnelerin interneti noktasında Google Cast desteği sunacak olan Google Home ile evde Google Cast desteği sunan ne kadar hoparlör, televizyon ve diğer şeyleriniz varsa mükemmel bir akıllı ev deneyimi sunacak.

Daha önce Amazon tarafından tanıtılan Echo benzeri bir yapıda olan Google Home, arkasında Google gibi bir firmanın olması, ve binlerce Google servisi desteği alması ile birkaç adım öne geçebilecek gibi duruyor.

Temel olarak evinizdeki hoparlörlerin konumuna göre dilediğiniz şarkıyı anında çalabilecek, istediğiniz görüntüyü anında televizyonunuza aktarabilecek, ışıklarınızı açıp kapayabilecek olan Google Home, yukarıdaki Google Assistant'ın vücut bulmuş hali gibi bir işlevi olacak. Farklı renk seçenekleri ve tarzlarda olacak olan Google Home ile ilgili detaylar ilerleyen günlerde artacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0