• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzu Ekstra Bir Uygulamaya Gerek Kalmadan Su Terazisi Olarak Kullanabilirsiniz

Telefonunuzu Ekstra Bir Uygulamaya Gerek Kalmadan Su Terazisi Olarak Kullanabilirsiniz

1
0
0
0
0
Google'ın sunduğu yeni bir özellik ile artık telefonunuzda ekstra bir uygulamaya ya da gerçek bir su terazisine gerek kalmadan elinizdeki telefonunuzdan bu ölçümü yapabilirsiniz.
Google'ın mobil arama motoru özelliğine eklediği yeni bir özellik ile yapacağınız ev dekorasyonu ve bilimum işlerde çoğu zaman gerekli olan su terazisini yanınızda taşımanıza gerek kalmıyor. Google'ın arama moturuna mobil cihazlarınızdan herhangi bir işletim sistemi farketmeksizin yapacağınız "bubble level" şeklindeki arama ile artık cihazınızı kalibresi doğru olduğu sürece bir su terazisi olarak kullanabilirsiniz.

Aslında bu özelliği birçok uygulama ile kullanmanız mümkün ancak ufak bir yer kaplıyor olsa da bir uygulamayı kurup yer alması yerine direkt olarak Google üzerinden yapabilmek de birçok bu aracı kullanan kişilerin işine yarayacaktır.Fakar ülkemiz için de şöyle bir sorun var. Bu durum şu anda sadece ingilizce aramalarda geçerli. Yani varsayılan Google diliniz Türkçe ve bölgeniz de Türkiye ise bunu yazdığınızda size direkt uygulamaları gösteriyor. O nedenle şu anda İngilizce olarak Google kullanıcıları faydalanabilecek. Fakat tahminimize göre kısa süre içerisinde Türk kullanıcıları da bu özelliği "su terazisi" yazarak kullanabileceklerdir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0