• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Chrome, Mobil Platformunda da En Fazla Kullanılan Tarayıcı Oldu

Google Chrome, Mobil Platformunda da En Fazla Kullanılan Tarayıcı Oldu

0
0
0
0
0
Yabancı kaynaklı bir sitenin geçen hafta yapmış olduğu anketin sonuçları yayınlandı. Ankette Android kullanıcılarının son zamanlarda kullandığı internet tarayıcıları hakkında soru soruldu.
Android’de bir çok internet tarayıcısı bulunuyor ama kullanıcılar genelde Google Chrome’u sevmiş gibi gözüküyor. Yabancı kaynaklı bir sitenin geçen hafta yapmış olduğu anketin sonuçları yayınlandı. Ankette Android kullanıcılarının, son zamanlarda kullandığı internet tarayıcıları hakkında soru soruldu. Chrome’un genel olarak kullanıldığını biliyorduk ama bu kadar farkla kazanacağını tahmin etmiyorduk.

Oyların 4’te 3’ü tamamen Chrome’a gitti. İkinci sıradaki tarayıcı Firefox oyların yüzde 10’unu bile alamadı. Büyük bir çoğunluğu alarak kazanmak ve geri kalan oyların da bir çok uygulama tarafından bölünmesi bir tarayıcı ve ya bir uygulamanın alabilceği en iyi başarılardan bir tanesi. Bunun en büyük nedenlerinden biri olarak Chrome’un, Google tarafından üretilmesi ve Android ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışabilmesi olarak gösterebiliriz.Chrome, ne kadar başarılı olursa olsun bazı telefonlar ve bazı işler için kesin çözüm olduğunu söyleyemeyiz. Sayfa yenileme ve hız konusunda mobilde bazen sıkıntı yaratabilen bir tarayıcı olduğunu unutmamak lazım. 

Tabii ki bu tarz sıkıntılar her türlü tarayıcının başarılı bir şekilde atlatabileceği türden sıkıntılar değil. Chrome ilk çıktığı günden bu yana kendini oldukça geliştirdi ve çoğumuzun varsayılan tarayıcısı olarak sabitlendi.

Kaynak: AndroidCentral
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0