• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'dan Büyük Sürpriz: Android N İndirilebilir Durumda!

Google'dan Büyük Sürpriz: Android N İndirilebilir Durumda!

0
0
0
0
0
Google'ın Mayıs ayındaki geliştirici etkinliği I/O'dan önce Android N ile ilgili büyük bir gelişme beklenmiyordu. Teknoloji devi herkesi ters köşeye yatırdı ve yeni mobil işletim sisteminin önizlemesini sundu.
Merakla beklenen Android N sürümü için tüm gözler Google’ın Mayıs ayında gerçekleşecek I/O geliştirici etkinliğine çevrilmişti. Daha önce yeni Android sürümlerinin tanıtımına ev sahipliği yapılan etkinlikte Android N sürümüne dair gelişmelerin paylaşılması bekleniyordu. Google, erken bir hamle ile herkesi şaşırttı ve Android N’in geliştirici önizleme sürümünü kullanıma sundu.

 Android N'in Çarpıcı Özellikleri Neler?

Android N Geliştirici Önzilemesi'nde, yeni işletim sisteminin kilit özellikleri de yer alıyor. Yeni sürümün öne çıkan özellikleri arasında Çoklu Pencere, Resim İçinde Resim, Yeni Bildirim Merkezi yer alıyor. Ayrıca, güç tasarrufu sağlayan Doze özelliğine yönelik geliştirmeler, bildirimlere hızlı cevap verme özelliği,  gece modu, yeni dialog kutuları, yeni duvar kağıtları gibi değişiklikler de geliştirici sürümünde yer alan güncellemeler arasında.

                                                                 Android N Arayüzü (Nexus 6)

 Hangi Cihazlara Yüklenebiliyor?

Fabrika imajı olarak yayınlanlanan Android N Geliştirici Önizlemesi şu an sadece Nexus 6P, 5X, 6, 9, ve Pixel C modellerine yüklenebiliyor. Android N işletim sisteminin final sürümünün yaz aylarında yayınlaması bekleniyor. Eğer yukarıdaki modellerden birine sahipseniz, Android N Geliştirici Önizlemesi’ni buradan indirebilirsiniz. Geliştirici sürümünün içerdiği yeniliklere ait ekran görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.


                                                                        Bölünmüş Ekran


                                                                     Yeni Bildirim Merkezi


                                                                     Bildirimlere Hızlı Cevap

                                                                      Yeni Dialog Kutuları
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0