• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'dan Cüzdanın Yerini Unutturacak Yeni Uygulama!

Google'dan Cüzdanın Yerini Unutturacak Yeni Uygulama!

0
0
0
0
0
Elektronik ödeme sistemleri henüz yaygınlaşırken, Google'dan yeni bir hamle daha geldi. Şirketin başlattığı yeni ödeme sisteminde, cüzdanınıza ya da telefonunuza ihtiyaç duymuyorsunuz. Ödeme yapmak için sadece konuşmanız yeterli.
Apple Pay ile popülerleşen elektronik ödeme sistemleri giderek yaygınlaşıyor. Yeni ödeme yöntemleri henüz dünya çapında istenilen düzeye gelemese de, bir yandan da geliştirilmeye devam ediliyor. Google’ın bu yöndeki son hamlesi ise oldukça ilginç.

 Ödeme İçin Tek İhtiyacınız Olan Şey Kendiniz!

Apple’ın para ya da kredi kartı kullanımını ortadan kaldıran Apple Pay sistemini bir adım daha ileri taşıyan Google, ödeme yapmak için kişisinin kendisinden başka herhangi bir şeye ihtiyaç duymamasını amaçlıyor. Sesli ödeme yöntemi olarak tanımlanabilecek bu yenilikte, cüzdana ya da telefonunuza dokunmanıza gerek yok. Kasiyere “Google ile ödeyeceğim” demeniz yeterli. 

 Google'ın Sesli Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Şu an "pilot bölge" testleri devam eden sistem, San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki bazı dükkanlarda kullanımda. Google’ın sesli ödeme sisteminin kullanılabilmesi için, Hands Free uygulamasının indirilmesi gerekiyor. Uygulama Bluetooth, Wi-Fi ve konum servislerinden yararlanarak, kullanıcının bulunduğu mağazayı tespit ediyor. Eğer mağaza, Google’ın yeni ödeme yöntemini destekliyorsa, akıllı telefona dokunmadan, sadece kasiyere söyleyerek ödeme gerçekleştirilebiliyor. Ödeme detayları uygulamaya ayrıntılı olarak kaydediliyor ve daha sonra görüntülenebiliyor. Sanırım, ödeme yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte gelecekte cüzdan taşıma ihtiyacı da ortadan kalkacak.
 
 Google Hands Free Mobil Uygulamasını İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0