Google'dan Yeni "Fotoğraflar" Uygulaması

0
0
0
0
0
Bugün Google tarafından düzenlenen I/O etkinliğinde tanıtılan yenilenmiş Fotoğraflar uygulaması, kullanıcılara daha verimli bir kullanım platformu sunmakta.
Google'ın, tüm fotoğraflarınız depoladığı ve size toplu şekilde sunduğu ''Fotoğraflar'' uygulaması, yeni gelen iyileştirmeler ile son derece kullanışlı bir hale getirildi.

Fotoğraflar uygulaması malumunuz. Tüm fotoğraflarınız ya da videolarınız -sosyal medya üzerinden gönderilenler ya da sizin gönderdikleriniz de dahil- bu platformda toplanmakta. Ancak, hepsinin burada olması demek ortaya biraz karışık bir kullanım sunabiliyor. İşte Google'ın yeni düzenlemesi tam da burada devreye giriyor.Eski uygulamanın üstüne, neredeyse yeniden yapılanmış bir şekilde geliştirilen uygulama, ''tüm fotoğraflarınız ve videolarınız için, özel ve güvenilir bir ev'' şeklinde lanse edilmekte. Bulunan tüm medyalarınızı (fotoğraf ve videolar) organize etmede size büyük kolaylık sağlayan sistem, hızlı şekilde tüm fotoğraflarınıza kolay ulaşım imkanı da sunmakta.

Uygulama içinde günler, aylar ve yıllar olarak kategorilendirilen fotoğraflar ya da videolara, basit bir hareket ile ulaşabiliyorsunuz. Örneğin Fotoğraflar uygulaması size medyalarınızı günler şeklinde sunuyor. Ekrana bir içeriği büyütmek için yaptığımız hareketin tersi olan içe doğru küçültme hareketini uyguladığımızda (yapması kolay da anlatması zormuş), tüm medyalarınız aylar olarak sıralanıyor. Aynı şeyi yaparak yıllar olarak da sıralayabiliyorsunuz. Böylece birkaç ay ya da sene önce çektiğiniz, telefonunuzda bulunan bir fotoğraf için dakikalarca aşağı sürükleme olayını yapmanıza gerek kalmıyor.Ayrıca yeni sistem size fotoğraflarınızdan kolajlar, animasyonlar hazırlama, videolarınıza da ses ve müzik ekleme gibi edit imkanı da sunmakta. Fotoğraflarınızı bulut sistemine ya da herhangi bir sosyal medya platformuna kaydederken kullandığınız kelimelere göre aramalar yapabilen sistem, bu aramalar sonucunda fotoğraflarınıza kolaylıkla ulaşımınızı sağlıyor.

Fotoğraflar uygulamasındaki dosyaları seçmek de artık oldukça basit. Örneğin, önceden çoklu fotoğraf silmek için tek tek fotoğraflara dokunmanız ve işaretlemeniz gerekmekteydi. Artık basılı tuttuğunuz bir fotoğraf seçildiğinde, diğerlerini de seçmek için yapmanız gereken parmağınızı aşağı doğru kaydırmak. Tıpkı bilgisayarlarda mouse ile çoklu dosya seçerken yaptığınız gibi, fotoğraflar bu sayede toplu bir biçimde seçilmekte.

Çektiğiniz fotoğrafları ya da videoları bildiğiniz gibi Google bulut sistemine yükleyebiliyorsunuz. Artık yükleme/yedekleme olayı için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Artık Google'ın ortak bulut sistemine sınırsız dosya yükleme yapabilme imkanınız bulunmakta. Hemde ücretsiz olacak şekilde. Ayrıca Google bulut üzerinden paylaştığınız fotoğraflar, hiçbir çözünürlük bozulmasına uğramadan orjinal şekilde sunuluyor. Bulut sisteminde bulunan arkadaşlarınız da tek bir tuş ile fotoğraflarınızı kendi kütüphanelerine kopyalayabiliyor. Google bulut sistemi fotoğraflar için 16 megapiksele, videoları için ise 1080p'ye kadar desteklemekte.
 


Google bulut sistemi tüm yenilikleriyle Android, web ve iOS platformuna bugün sunuldu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0