• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Drive Sayesinde Tüm Whatsapp Verileriniz Saklanacak

Google Drive Sayesinde Tüm Whatsapp Verileriniz Saklanacak

0
0
0
0
0
Whatsapp konuşmalarınız ve konuşmalarınızda gelen ya da gönderdiğiniz tüm şeyler, artık Google Drive'da yedeklenecek. 
Oldukça kısa bir süre önce Whatsapp'a ''mesaj işaretleme'' özelliği gelmişti. Bu haberimizde de sizlere bahsettiğimiz özellik, konuştuğunuz bir kişiyle olan sohbet geçmişinizde dilediğiniz mesajları (önemli gördüğünüz ne varsa artık) işaretleyerek daha sonra görmenizi sağlamaktaydı.

Şimdi ise Whatsapp'a önemli bir yenilik daha gelmiş durumda. Google ile ortak bir çalışma içine giren Whatsapp, kendi uygulamasına Google Drive desteği getirdi. 900 milyona yakın, efsane bir kullanıcı sayısına ulaşan Whatsapp, kullanıcılarına Google Drive gibi bir platformun özelliğini sunarak kullanıcı güvenliğini daha iyi seviyeye getirmeye çalışacak. Google Drive sayesinde Whatsapp üzerinden backups yani kurtarma işlemleri kurabilecek, böylece önemli bilgileri güvende tutabileceksiniz. Hatta yeni bir cihaza geçiş yaptığınızda, bilgileriniz Google Drive sistemi sayesinde o cihaza aktarılabilecek. Google Drive'ın sunacağı kurtarma işlemi konuşma geçmişiniz, sesli mesajlarınız, fotoğraflarınız ve videolarınız gibi pek çok şeyi kapsamakta.

Whatsapp'ın yeni Google Drive desteği, önümüzdeki ay tüm Whatsapp kullanıcılarına sunulmuş durumda olacak. Böylece Whatsapp üzerinden gönderilen her şey, telefon galerinizden silseniz bile Google Drive sisteminde bulunacak ve siz istediğiniz an tekrar yüklenmeye hazır olacak.

Kaynak: AndroidCentral
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0