Google Hangouts'a Özel Web Sitesi Açıldı

1
0
0
0
0
Google'ın resmi mesajlaşma servisi olan Hangouts için de tıpkı Facebook Messenger ve WhatsApp gibi özel bir web sitesi açılarak PC üzerinden rahatça Hangouts konuşmaları ve aramaları yapılabilmesine olanak tanınıyor.
Google'ın pek de başarılı sayılmayan Hangouts isimli mesajlaşma servisi Google hesabı olanlar arasında haberleşmeye yaramakta. Ancak rakibi denilebilecek Facebook Messenger ve WhatsApp varken malesef Google'a bu konuda pek pay düşmüyor.

En son Android telefonlarda görmüş olduğumuz varsayılan mesajlaşma uygulaması olması ile bir nebze kullanımını zorla (!) arttıran Hangouts, şimdi de yine biraz geriden gelerek kendine özel websitesine sonunda sahip oldu. Facebook Messenger'ın www.messenger.com, WhatsApp'ın ise www.web.whatsapp.com olarak tarayıcı hizmeti verdiği bağlantılarda şimdi de Hangouts www.hangouts.google.com adresi üzerinden hizmet vermeye başladı.Daha önceleri Chrome eklentisi ve Chrome masaüstü uygulamasına sahip olan Google Hangouts, yeni web sitesi ile klasik Hangouts hizmetine devam ediyor. Oldukça sade, hoş ve kolay anlaşılabilir bir tasarıma sahip olan site arama yapmanıza da olanak tanımakta.

Google'ın bu hamlesi Hangouts için bir artı sağlar mı sağlamaz mı bilemiyoruz. Ancak klasik mesajlaşma hizmeti olan Hangouts'un milyonlarca GMail kullanıcısını bu mesajlaşma hizmetine çekmek için biraz farklılıklar yaratması şart olduğunu düşünüyorum.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0