• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Google'ın Project Ara Tableti Ortaya Çıktı!

​Google'ın Project Ara Tableti Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Google'ın 'toplama cihaz' projesine ait olan bir tablet GFXBench testinde ortaya çıktı.
Yaklaşık bir senedir Google, mobil cihaz sektöründe yeni bir dönemin başlangıcı olabilecek bir sistem üzerinde çalışmakta; Project Ara. ''Toplama mobil cihaz'' olarak tabir edilen Project Ara, farklı modüllerin bir araya getirilerek cihaz oluşturulması prensibi üzerine kurulmuş bir proje.

Bu projenin en büyük avantajlarından biri ise, cihazınızın -neredeyse- hiç eskimiyor oluşu. Cihazın kamerasını beğenmediyseniz daha sağlam bir kamera modülü ile işi çözebiliyorsunuz mesela. Tabii bir yıla aşkın süredir Project Ara konusunda elle tutulur, önemli bir gelişme yaşanmıyorduç Ta ki bu güne kadar. Proje kapsamında olan bir tablet, bugün GFXBench testinde ortaya çıktı.Özelliklere bakıldığı zaman ilk dikkatimizi çeken şey, tabletin işlemcisi. Böylesine iddialı bir projenin ürünü olacak bir tablette oldukça sorunlu bir işlemci kullanmayı seçmiş Google. Hatırlayacaksınızdır geçen sene her hafta Qualcomm'uın Snapdragon 810 çipsetiyle alakalı ısınma haberleri yapar olmuştuk. Hatta bir ara bu ısınmalar sebebi ile bazı cihazlar alev bile almıştı. İşte Google'ın bu tabletinde olacak olan çipset o; Snapdragon 810.

1920x1080 çözünürlüğünde 14-inç ekrana sahip olan tablette 3GB RAM de mevcut. Ayrıca tablet, işlemci sistemi olarak Android Marshmallow 6.0'la gelecek. Grafik işlem birimi olarak Adreno 430 barındıran tablet, 4.8MP ön kamera ve VGA olarak video çekebilen arka kameraya da sahip.

A8A01 model numarasına sahip olan tablet gerçekten özellikler bağlamında bizi şaşırttı diyebiliriz. Fakat cihazın modüler olması bir avantaj olarak görülebilir. A8A01 tabletin ne zaman gün yüzüne çıkacağı bilinmiyor fakat şu an için söylentiler bu yılın sonlarını işaret etmekte.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0