• Anasayfa
  • Mobil
  • Google iOS İçin Özel Bir Klavye Uygulaması Geliştiriyor!

Google iOS İçin Özel Bir Klavye Uygulaması Geliştiriyor!

1
1
0
0
0
Klavye uygulamasından şikayetçi olan iOS kullanıcıları için iyi bir haberimiz var. Google yeni bir klavye uygulaması geliştiriyor.
Tüm işletim sistemleri için çalışan Google, Android'in yaratıcısı olarak baş düşmanı sayabileceğimiz iOS için yeni bir klavye uygulaması geliştiriyor. Google'ın bu uygulamayı geliştirdiğini ve aylardın uygulama üzerinde çalıştığını bildiren kaynak, klavye uygulamasının geliştirilme nedeninin arama işlemleri olduğunu belirtti.

Android'lerde bulunan klavyeyi tasarlamış olan Google, bu klavyedeki özelliklerin aynısını iOS'e de getirerek internet aramalarının daha hızlı yapılabilmesini hedefliyor. Google'ın yeni geliştirdiği klavye sayesinde iOS kullanıcıları başka bir program kullandığı sırada arama yapabilecek ve böylece Google'ın klavyesiyle, Google'ı kullanmış olabilecekler. Bu plan için sözcük ve görsel arama (bunlara GIF formatında bulunan görseller de dahil) özelliklerini de yeniden düzenleyen Google, yeni klavyesinden oldukça umutlu.Google'ın yeni klavyesini ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor fakat bu uygulama üzerinde aylardır çalışıldığını ve sona yaklaşıldığını biliyoruz. Uygulama kullanıma sunulduktan sonra klavye hakkında daha detaylı bilgilere ulaşacağız.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0